2-dages, 16-03-2002
Opdateret 27. marts 20:20
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Heidi R Johnsen D35B 53:33 6 46:14 5 1:39:47
7 Randi Hansen D45B 51:44 10 51:06 7 1:42:50
10 Morten Johnsen H21AK 57:10 15 57:02 10 1:54:12
Jon Håkestad H35B 1:03:09 26 Ej start -
5 Turid Håkestad H/D15C 1:24:53 7 1:11:39 9 2:36:32
1.Etape 2.Etape Samlet
6 Martine B Hannevik BEG 1 58:58 8 37:48 7 1:36:46
Martha Gjermo D13-14B Udgået 34:24 17 -
3 Thea T Eeg D15-16A 41:26 1 40:22 6 1:21:48
25 Tuva W Augedal D15-16A 55:21 21 56:52 27 1:52:13
11 Lene Bergersen D17-20E 1:04:08 11 1:04:40 12 2:08:48
19 Cathrine Hegna D17-20E 1:19:37 23 1:07:26 18 2:27:03
4 May Kristoffersen D45A 56:51 4 1:03:04 5 1:59:55
10 Åse Båsen D45B 54:44 11 53:38 11 1:48:22
7 Stig Strandhagen H13-14A 49:26 17 39:25 8 1:28:51
34 Andreas Skovly H13-14A 1:17:55 49 34:54 2 1:52:49
41 Jørgen Skovly H13-14A 1:03:53 40 1:07:24 45 2:11:17
42 Teis Lindemark H13-14A 1:13:14 47 58:25 43 2:11:39
6 Eirik T Eeg H13-14B 29:42 8 26:43 5 56:25
17 Inge Sætra H13-14B 33:14 12 37:23 21 1:10:37
1 Anders Skarholt H15-16A 58:54 6 54:52 1 1:53:46
11 Stian Bergersen H15-16A 1:13:21 25 1:03:12 7 2:16:33
18 Magnus L Håheim H15-16A 1:18:12 31 1:14:03 18 2:32:15
Ove Sætra H15-16A Udgået 1:08:50 11 -
Magnus M Larsen H15-16A 1:19:46 32 Udgået -
15 Henning Strandhagen H17-20E 1:10:38 24 1:07:02 8 2:17:40
Øivind Sætra H-17B 1:09:56 7 Ej start -
Vidar Strand H35A Udgået Udgået -
13 Hans I Sætra H35B 53:08 18 45:16 17 1:38:24
Sjur K Martinsen H40A Udgået 1:33:18 44 -
2 Trond Rønneberg H45A 47:03 2 47:36 1 1:34:39
9 Trond Hegna H45A 54:55 7 1:04:06 18 1:59:01
50 Stein G Larsen H45A 1:50:43 54 2:05:58 53 3:56:41
9 Hans O Augedal H50A 45:18 1 1:03:28 24 1:48:46
Ola Skarholt H60A 48:34 12 Ej start -
7 Sveinung Bleikvin H65A 52:09 16 43:56 4 1:36:05
1.Etape 2.Etape Samlet
9 Henriette Broman D21A 1:14:53 9 1:23:28 10 2:38:21
14 Anders Jacobsen H21A 2:05:08 17 1:45:50 8 3:50:58
44 Hans Chr Strib H50A 1:17:00 48 1:13:49 43 2:30:49
1.Etape 2.Etape Samlet
12 Torhild S Aas D10B 33:48 9 29:29 13 1:03:17
13 Anne K Birkeland D35B 1:10:28 14 1:04:37 20 2:15:05
8 Ørjan S Aas H-12B 29:31 8 14:51 4 44:22
10 Henrik S Aas H-12B 38:10 13 14:30 3 52:40
29 Håvar Stormoen H13-14A 58:31 31 49:54 28 1:48:25
23 Martin Børvik H13-14B 46:28 22 39:39 24 1:26:07
6 Steinar Aas H40A 1:02:55 10 1:09:36 9 2:12:31
7 Bjørn Stormoen H45AK 41:48 4 52:43 16 1:34:31
6 Ivar Skåre H55AK 39:59 6 43:50 3 1:23:49
1.Etape 2.Etape Samlet
Hilde Serkeland BEG 2 43:15 16 Ej start -
Marit Odden D50A 2:17:44 31 Ej start -
Astrid Lunde D50A Udgået Ej start -
Kari Wiberg D55A 1:36:46 32 Ej start -
Henny H Reinhold D55A Ej start Ej start -
Brit Straume D55A 1:23:54 31 Ej start -
Solveig Sætre D55A Udgået Ej start -
Morten Straume H21AK Ej start Ej start -
Tom I Haugen H21AM Ej start Ej start -
Torbjørn Haugen H50A 2:14:56 63 Ej start -
Jon I Lunde H50A 1:59:09 62 Ej start -
Kjell Heldal H55AK 1:18:29 21 Ej start -
Henning Thorsdalen H55AK Udgået Ej start -
Terje Wiberg H55AK Ej start Ej start -
Birger Sætre H55AK 1:20:57 22 Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
Josefin Gustavsson D17-20E Udgået 1:22:11 24 -
20 Jon Andersson H17-20E 1:17:14 32 1:16:19 17 2:33:33
1.Etape 2.Etape Samlet
9 Tommy N Ims BEG 1 1:06:15 10 42:18 11 1:48:33
11 Lars T Birkeland BEG 1 1:14:10 12 42:16 10 1:56:26
Lene Birkeland BEG 1 54:00 7 Udgået -
Ida Olsen BEG 1 1:17:56 14 Udgået -
13 Benedicte Olsen BEG 2 42:56 15 26:30 15 1:09:26
17 Marit Olsen BEG 2 57:09 21 30:41 19 1:27:50
18 Nomy Mong D11-12A 1:07:32 19 45:09 23 1:52:41
38 Kine Mong D15-16A 1:29:19 39 1:27:15 40 2:56:34
5 Susanne Vatnemo D15-16B 50:17 8 1:01:17 6 1:51:34
7 June Mong D17-20A 1:05:10 7 1:12:04 6 2:17:14
9 Anina Hadland D-17B 1:03:00 9 1:01:51 11 2:04:51
Jeanette Vatnemo D-17B 1:00:41 5 Udgået -
2 Jorunn Hadland D21A 58:40 2 1:05:13 2 2:03:53
1 Randi Birkeland D35B 47:51 2 34:55 1 1:22:46
4 Kris E Hadland H10A 52:11 4 19:40 2 1:11:51
Ådne Mong H13-14A 1:29:03 52 Udgået -
Glenn R Hadland H13-14B 44:09 21 Ej start -
Asbjørn Hegdal H15-16A 1:09:14 22 Ej start -
3 Geir A Hadland H21AK 50:19 4 51:59 1 1:42:18
16 Harald Klippenberg H21AK 1:03:51 22 58:44 13 2:02:35
17 Per I Hadland H21AK 56:34 13 1:06:18 20 2:02:52
8 Trond Hadland H35B 41:58 7 35:57 8 1:17:55
9 Atle Olsen H35B 41:34 6 36:48 9 1:18:22
14 Svein Sivertsen H35B 48:48 13 50:12 25 1:39:00
Jarl G Aase H35B 43:00 10 Udgået -
39 Terje Vanglo H45A 1:13:40 43 1:16:44 41 2:30:24
48 Oddbjørn Mong H45A 1:19:54 47 1:36:53 49 2:56:47
24 Bjørn T Aase H45AK 58:42 32 56:50 22 1:55:32
35 Bjørn V Gunvaldsen H45AK 1:12:01 45 57:22 23 2:09:23
Henning Stokkeland H45AK Udgået Ej start -
14 Odd Garpestad H55AK 49:36 13 1:02:31 14 1:52:07
16 Arne Brandsberg H55AK 44:51 8 1:09:33 18 1:54:24
Egil Olav Hegdal H/D15C 1:11:13 5 Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
7 Inger A Tollehaug D11-12A 42:58 7 22:46 5 1:05:44
28 Marlene F Gabrielsen D13-14A 48:34 21 1:18:41 34 2:07:15
26 Tine Lysaker D15-16A 1:06:04 31 46:46 13 1:52:50
13 Kristine F Gabrielsen D17-20E 1:05:07 14 1:05:51 13 2:10:58
22 Silje Lysaker D17-20E 1:21:44 24 1:13:05 20 2:34:49
23 Ida S Svenne D17-20E 1:27:49 25 1:17:43 23 2:45:32
24 Siri Katrud D17-20E 1:30:18 26 1:27:14 25 2:57:32
11 Selma Lysaker D21AK 1:04:26 24 54:35 3 1:59:01
12 Kirsti Aa Olsen D40A 55:56 11 1:05:23 16 2:01:19
Anne L Berglia D40A 41:03 1 Ej start -
Torun Dyrkorn D40A 58:39 17 Udgået -
9 Marianne Fossen D45B 1:01:28 21 43:22 2 1:44:50
13 Tove Møller D50A 1:02:32 15 51:35 8 1:54:07
2 Inger Kruke D55A 51:34 10 47:58 1 1:39:32
Axel Berlin H-12B Udgået 17:14 11 -
10 Christian G-Dahl H13-14B 33:21 14 27:27 7 1:00:48
16 Martin Sørensen H15-16A 1:12:06 24 1:18:11 21 2:30:17
11 Øystein Sørensen H17-20E 56:32 5 1:16:07 16 2:12:39
27 Erik R Jensen H17-20E 1:10:43 25 1:50:04 28 3:00:47
Kenneth Sandvold H17-20E Udgået Udgået -
23 Anders Eknes H21AK 1:04:52 24 1:08:35 25 2:13:27
24 Thor I Tollehaug H21AK 1:08:34 31 1:05:17 19 2:13:51
43 Dag E Syvertsen H21AK 1:22:40 45 1:25:49 47 2:48:29
10 Jan Sølvberg H35A 1:10:13 9 1:17:00 11 2:27:13
19 Frode Peveri H35B 1:00:44 23 43:38 15 1:44:22
Carl A Berlin H35B 43:35 11 Ej start -
5 Morten Berglia H40A 58:02 3 1:05:10 5 2:03:12
9 Ole J Petersen H40A 1:04:26 11 1:12:52 13 2:17:18
36 Odd E Gabrielsen H45AK 1:07:40 40 1:02:43 33 2:10:23
13 Hans R Bakken H50A 50:38 4 1:04:29 27 1:55:07
48 Per Kruke H55A 1:22:48 55 1:05:21 45 2:28:09
18 Tor Sørensen H55AK 1:14:53 19 1:39:42 19 2:54:35
1.Etape 2.Etape Samlet
4 Rasmus Søes H17-20E 59:36 9 1:01:29 3 2:01:05
1 Chris Therkelsen H21A 1:09:13 1 1:18:53 1 2:28:06
23 Johan Aagaard H21E 1:25:43 20 1:48:37 33 3:14:20
Torben Skovlyst H21E Ej start Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
Søren Sloth H40A 1:12:10 28 Udgået -
1 Hans Sloth H75A 39:10 1 49:25 1 1:28:35
1.Etape 2.Etape Samlet
Petter Rundberg H15-16A 1:44:58 43 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
14 Isfrid Siljehaug D15-16A 52:42 19 46:33 12 1:39:15
3 Finn E Eskøy H-12B 24:12 3 15:19 6 39:31
23 Kristian Bredesen H13-14A 48:02 12 53:23 37 1:41:25
15 Stian Grann H15-16A 1:05:16 15 1:23:53 29 2:29:09
21 Kjetil Modalsli H15-16A 1:15:14 28 1:20:44 24 2:35:58
33 Sigbjørn Modalsli H21AK 1:02:38 20 1:23:56 46 2:26:34
4 Rune Eskøy H35B 41:59 8 33:02 2 1:15:01
19 Rolf Bredesen H45AK 53:40 24 53:53 17 1:47:33
20 Terje Grann H45AK 48:45 15 59:45 28 1:48:30
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Stina Jansson D17-20E 57:20 5 57:05 4 1:54:25
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
22 Tove Skovlyst D55A 55:54 13 1:17:26 24 2:13:20
6 Tue Lassen H17-20E 1:00:50 13 1:01:56 4 2:02:46
2 Henrik Jørgensen H21E 1:15:52 2 1:20:41 2 2:36:33
11 Thomas Lindschouw H35A 1:10:57 10 1:20:02 13 2:30:59
34 Aksel Skovlyst H55A 1:01:45 29 1:02:05 41 2:03:50
1.Etape 2.Etape Samlet
4 Bengt Lingegård BEG 1 44:07 4 41:33 8 1:25:40
10 Eva Lingegård BEG 1 1:13:00 11 37:04 6 1:50:04
12 Lisbeth Carlbom BEG 1 1:23:35 17 41:48 9 2:05:23
5 Ellen Nilsson D10B 29:41 6 17:51 2 47:32
11 Ida Lingegård D10B 28:36 4 32:42 15 1:01:18
5 Sara Lingegård D-12B 25:44 6 17:09 4 42:53
30 Rebecka Josefsson D15-16A 1:04:45 30 51:36 22 1:56:21
17 Monika Larsson D35B 1:19:34 20 1:00:43 15 2:20:17
3 Annika Gustafsson D45B 48:36 6 49:03 5 1:37:39
22 Kristina Johansson D45B 1:09:48 29 1:02:19 18 2:12:07
11 Patrik Josefsson H10B 45:09 12 22:59 7 1:08:08
5 Niklas Nilsson H-12B 24:44 5 15:56 10 40:40
2 Linus Nilsson H13-14B 25:12 2 26:53 6 52:05
3 David Eriksson H13-14B 29:30 6 23:45 1 53:15
3 Johannes Nilsson H15-16B 40:34 2 43:13 6 1:23:47
11 Niclas Nilsson H17-18A 1:01:02 5 1:22:03 13 2:23:05
Andreas Eriksson H17-18A 1:04:16 8 Udgået -
6 Magnus Andersson H21AK 54:35 9 55:28 7 1:50:03
25 Martin Gustavsson H21AK 1:07:45 28 1:07:06 21 2:14:51
29 Håkan Carlbom H21AK 1:20:22 41 1:01:37 17 2:21:59
5 Claes Fransson H35B 40:08 4 35:51 7 1:15:59
27 Tomas Nilsson H40A 1:19:00 40 1:18:51 25 2:37:51
38 Lars Elfving H40A 1:23:20 46 1:30:34 40 2:53:54
12 Anders Eriksson H45AK 52:14 21 48:37 10 1:40:51
Mårten Josefsson H45AK Udgået 47:35 8 -
6 Yngve Nilsson H50A 53:39 7 54:20 11 1:47:59
17 Per A Johansson H55A 49:38 7 56:32 32 1:46:10
1.Etape 2.Etape Samlet
Alf J Lima H15-16A Ej start 1:11:05 13 -
Erik Lima H17-18A 1:47:55 19 Ej start -
15 Njål H Vølstad H21AK 51:02 6 1:09:19 26 2:00:21
21 Sturla Stokkeland H21E 1:28:56 27 1:43:13 27 3:12:09
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Janna Grevillius D17-20A 47:46 1 1:03:19 4 1:51:05
1.Etape 2.Etape Samlet
22 Bjarte Eikanger H21E 1:30:02 31 1:42:58 25 3:13:00
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Christian Hollander BEG 1 42:29 3 30:14 1 1:12:43
5 Malin Bodin D-17B 1:01:43 6 50:39 6 1:52:22
21 Ann-C Nilsson D21AK 1:04:25 23 1:12:00 22 2:16:25
26 Charlotta Karlsson D21AK 1:03:09 21 1:32:31 31 2:35:40
29 Gun Karlsson D45B 1:04:52 24 1:23:08 32 2:28:00
30 Morgan Bodin H21AK 1:08:37 32 1:15:26 35 2:24:03
28 Sven-E Bodin H50A 1:03:49 24 1:10:30 37 2:14:19
37 Kenneth Karlsson H55A 1:12:52 48 54:49 25 2:07:41
1.Etape 2.Etape Samlet
10 Elin Strandhagen D11-12A 47:37 11 28:33 13 1:16:10
Sara H-Tiseth D11-12A 45:50 9 Udgået -
11 Johanna Blomberg D-12B 29:36 9 21:23 14 50:59
21 Camilla Buskhe D-12B 43:20 20 25:23 19 1:08:43
9 Annika Blomberg D13-14A 41:14 11 41:39 11 1:22:53
21 Marie H-Tiseth D13-14A 44:13 14 1:09:18 31 1:53:31
Katrine Buskhe D13-14B Udgået Ej start -
12 Catarina Blomberg D35B 1:13:16 16 1:01:00 16 2:14:16
Katja Leibe D35B Ej start Ej start -
9 Anne Farbrot D40A 55:46 9 59:40 10 1:55:26
20 Emil Abul-Milh H11-12A 32:36 12 40:53 28 1:13:29
Mikael Bergstedt H21AM Ej start Ej start -
24 Calle Blomberg H35B 1:01:58 24 48:52 22 1:50:50
16 Mats Farbrot H40A 1:07:59 20 1:15:58 21 2:23:57
30 Bengt Nilsson H45A 1:11:10 38 1:03:34 16 2:14:44
Torbjørn Olsson H45A Udgået Udgået -
1 Mats Strandhagen H45AK 37:44 1 34:14 1 1:11:58
1.Etape 2.Etape Samlet
29 Jenny G Sørlie D15-16A 55:45 23 58:38 28 1:54:23
25 Øyvind Sørlie H45A 1:06:35 33 1:06:10 24 2:12:45
1.Etape 2.Etape Samlet
28 Lillian Buus D21AK 1:15:42 32 1:25:40 28 2:41:22
Hanne B Jensen D45B 1:23:35 35 Ej start -
10 Kim Dalgaard H17-18A 1:15:27 14 1:07:34 5 2:23:01
6 Lars V Harbo H-17B 1:25:25 10 1:13:33 3 2:38:58
48 Martin Schwab H21AK 1:20:39 43 1:38:43 52 2:59:22
Palle B Jensen H21AM Ej start Ej start -
Hans O B Jensen H35B 1:06:41 30 Ej start -
Jens C Dalgaard H40A 2:05:39 58 Ej start -
Anne M Knudsen H/D15C Udgået 52:59 5 -
1.Etape 2.Etape Samlet
4 Rolf Edvardsen H65A 48:35 13 45:31 6 1:34:06
1.Etape 2.Etape Samlet
1 Thomas Wiig BEG 1 40:55 2 30:47 2 1:11:42
4 Kristin Steffensen BEG 2 31:12 4 22:00 9 53:12
9 Lene Okkerstrøm BEG 2 41:11 12 21:37 8 1:02:48
Elisabeth Nævdal BEG 2 Udgået 25:32 12 -
22 Anne Sætre D13-14A 58:06 27 56:23 23 1:54:29
1 Lisbeth Voll D13-14B 25:03 1 19:06 1 44:09
21 Silje L Bringedal D15-16A 58:16 26 50:51 20 1:49:07
6 Sissel Hovda D15-16B 55:27 10 1:00:28 5 1:55:55
8 Kristiane Eikeland D15-16B 55:44 11 1:08:20 8 2:04:04
10 Irmelin Skigelstrand D15-16B 1:00:05 13 1:35:10 11 2:35:15
7 Kari Grutle D-17B 1:02:53 8 56:14 8 1:59:07
11 Hilde Irene Våg D-17B 1:12:35 15 56:35 9 2:09:10
13 Kjersti Nordskog D-17B 1:08:18 11 1:07:06 13 2:15:24
Britt Rameckers D50A Udgået 1:10:03 23 -
Thomas Helgesen H-12B 35:33 11 Ej start -
Bengt Vestvik H13-14A 1:08:14 45 Udgået -
16 Erlend Haavik H13-14B 35:17 15 33:58 17 1:09:15
25 Viljar Grutle H13-14B 52:09 25 47:48 25 1:39:57
22 Håvard Bauge H15-16A 1:14:33 27 1:23:34 27 2:38:07
Øyvind Grutle H15-16B Ej start 41:39 5 -
Andreas Haavik H17-18A Udgået Udgået -
Jørgen Vestre H17-18A 1:33:26 18 Udgået -
4 Anders L Bringedal H-17B 1:05:31 5 1:29:50 7 2:35:21
7 Knut A Fagerland H-17B 1:15:21 9 2:00:10 8 3:15:31
Joakim Bjelland H19-20A Udgået Udgået -
41 Alf I Lindtner H21AK 1:23:03 46 1:18:48 41 2:41:51
10 Jan Steffensen H35B 52:25 17 35:15 6 1:27:40
32 Kjell I Glette H45AK 54:04 26 1:10:47 40 2:04:51
Stein J Helgeland H45AK Udgået 37:55 2 -
30 Ole A Fagerland H50A 1:13:33 41 1:02:16 23 2:15:49
36 Leif Grutle H50A 1:05:16 30 1:14:00 44 2:19:16
42 Wigard Nilsen H50A 1:03:52 25 1:19:37 50 2:23:29
54 Lars J Milje H50A 1:35:58 57 1:33:14 55 3:09:12
Erling Haavik H50A 1:16:00 46 Udgået -
Knut B Kvala H55A Udgået 58:37 36 -
Arne Stakkestad H55A 1:02:54 31 Udgået -
13 Håkon Ervik H70A 45:16 8 1:25:46 16 2:11:02
1.Etape 2.Etape Samlet
24 Niels Lyhne H60A 53:36 27 1:01:33 26 1:55:09
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Julie F Vad D10B 22:11 1 19:40 7 41:51
12 Mette L Schulz D-12B 31:11 12 23:03 17 54:14
3 Anne R Aagaard D13-14B 27:44 2 25:29 8 53:13
5 Anne L Schulz D13-14B 33:56 6 28:11 12 1:02:07
11 Susanne Kristensen D35A 1:39:32 12 1:38:20 12 3:17:52
2 Lucia Aagaard D40A 44:18 3 46:32 2 1:30:50
7 Bodil Schulz D40A 59:28 18 55:05 4 1:54:33
10 Gitte Isen D40A 56:02 12 1:01:26 11 1:57:28
19 Jenny Kristensen D45B 1:01:26 20 1:01:08 17 2:02:34
9 Inger Knudsen D50A 55:12 10 54:32 15 1:49:44
13 Bitten Nielsen D55A 1:06:41 25 50:06 3 1:56:47
28 Anna Munksgaard D55A 1:07:02 27 1:39:08 29 2:46:10
Søren L Schulz H10B Ej start Ej start -
9 Jens E Aagaard H-12B 33:35 10 15:55 9 49:30
32 Kristian F Vad H13-14A 55:24 27 54:59 39 1:50:23
18 Mark Kristensen H13-14B 42:31 19 32:57 15 1:15:28
17 Morten Isen H15-16A 1:09:45 23 1:21:41 25 2:31:26
Jesper Bækdahl H15-16A Udgået 1:25:58 31 -
Andreas Lyngaa H15-16A 1:01:19 9 Udgået -
Bjarke Refslund H21AM 56:24 2 Ej start -
10 Thorbjørn Gasberg H21E 1:26:04 21 1:32:00 8 2:58:04
26 Nicolai Lyngaa H21E 1:37:13 35 1:37:54 19 3:15:07
Bjarke Refslund H21E Ej start 1:37:32 16 -
Rune Jensen H21E Udgået Udgået -
9 Kenn Kristensen H35A 1:11:20 11 1:11:02 6 2:22:22
Karsten Kristiansen H35A 1:25:37 16 Udgået -
17 Andreas Skov H40A 1:11:27 26 1:13:07 15 2:24:34
31 Leif R Olsen H40A 1:24:45 48 1:16:47 23 2:41:32
39 Søren Søgaard H40A 1:21:48 45 1:33:59 45 2:55:47
Jesper Lysgaard H40A Udgået 1:21:18 29 -
23 Hans J Vad H45A 1:03:08 25 1:04:39 21 2:07:47
44 Jan Bjerregård H45A 1:28:47 51 1:17:00 42 2:45:47
32 Jens J Lyngaa H45AK 1:04:45 38 1:00:06 29 2:04:51
37 Kaj Kaspersen H50A 1:02:05 21 1:18:01 48 2:20:06
46 Torben Isen H50A 1:10:10 38 1:21:08 51 2:31:18
23 Svend E Munksgaard H55A 57:27 19 54:37 24 1:52:04
32 Frants Nielsen H55A 1:01:15 26 1:00:17 37 2:01:32
35 Henning Larsen H55A 1:02:19 30 1:01:41 40 2:04:00
9 Asger Kristensen H60A 50:21 18 47:50 7 1:38:11
25 Aage Knudsen H60A 51:56 20 1:03:56 30 1:55:52
1.Etape 2.Etape Samlet
9 Gjertrud Eskevik D15-16B 44:04 3 1:27:13 10 2:11:17
10 Reidar Eskevik H45AK 53:48 25 46:50 7 1:40:38
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Peter Grahn H21A 1:28:43 7 1:48:59 10 3:17:42
1.Etape 2.Etape Samlet
12 Marie Hagsten D21A 1:44:11 12 1:47:27 13 3:31:38
25 Anders D Svendsen H21AM 1:18:22 28 1:48:47 28 3:07:09
26 K M Nielsen H21AM 1:42:52 33 1:53:23 29 3:36:15
27 Flemming Thomsen H21AM 2:08:52 35 1:34:14 25 3:43:06
Thomas Madsen H21AM Udgået 1:41:54 27 -
Jeppe Gilling H21AM Ej start Ej start -
Mads Mikkelsen H21AM Udgået 1:29:18 22 -
Lars Bossen H21AM 2:06:23 34 Ej start -
20 Jimmi Olsen H21E 1:29:57 30 1:40:35 23 3:10:32
27 Martin Søvang H21E 1:24:27 17 1:52:48 36 3:17:15
31 Søren Schwartz H21E 1:47:17 40 1:49:17 34 3:36:34
35 Tom Brisson H21E 2:00:51 44 2:13:06 41 4:13:57
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
20 Birgitte O Nielsen D35B 1:14:45 17 1:30:57 27 2:45:42
14 Helle Truelsen D50A 1:03:38 16 53:19 14 1:56:57
Lizzie Olesen D50A Ej start Ej start -
Bente Ingvardsen D50A Ej start Ej start -
3 Adam Mølgaard H10B 27:04 3 18:47 3 45:51
9 Rasmus R Vendelbjerg H11-12A 35:47 15 26:10 6 1:01:57
Klaus Henriksen H13-14A 1:03:21 38 Udgået -
7 Thomas Skouenborg H17-20E 58:42 8 1:05:46 7 2:04:28
13 Rasmus Skovgaard H21A 1:49:58 13 2:00:43 14 3:50:41
Ulrik Kirkegård H21AK 2:09:31 55 Udgået -
Thomas Hansen H35A Udgået 1:32:23 16 -
36 Michael Pedersen H40A 1:21:06 43 1:28:40 37 2:49:46
42 Erling Trankjær H40A 1:35:45 53 1:24:36 32 3:00:21
43 Per Henriksen H40A 1:31:18 51 1:32:02 41 3:03:20
48 Leif Flytkær H40A 1:55:02 57 1:36:47 48 3:31:49
13 Mogens Vennevold H45A 59:09 18 1:01:19 10 2:00:28
16 Jørgen Damtoft H50A 53:48 8 1:05:04 28 1:58:52
35 Lars R Vendelbjerg H50A 1:07:43 32 1:11:32 40 2:19:15
Anders Ingvardsen H50A Udgået 56:45 15 -
27 Frede Truelsen H55A 1:08:27 45 47:05 9 1:55:32
43 Ole V Frandsen H55A 1:04:39 37 1:11:07 50 2:15:46
Niels H Olesen H55A Ej start Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
1 Trine M Christensen D-12B 21:49 1 15:33 1 37:22
4 Rikke Petersen D13-14A 34:12 2 37:28 6 1:11:40
Michelle Straube D13-14A Udgået 1:08:23 30 -
1 Joanna K Thomsen D15-16A 42:12 2 38:48 3 1:21:00
Line Højmark D15-16A Udgået 59:00 29 -
1 Karina B Knudsen D17-20E 53:52 2 51:07 1 1:44:59
6 Sarah N Thomsen D17-20E 58:06 6 58:51 7 1:56:57
15 Henriette Baun D17-20E 1:10:07 17 1:06:23 15 2:16:30
11 Katrine Nielsen D21A 1:38:02 11 1:26:10 11 3:04:12
10 Tanja B Knudsen D21E 1:18:14 10 1:32:39 10 2:50:53
21 Lene Petersen D35B 1:31:35 23 1:14:37 24 2:46:12
25 Claudia S Thomsen D40A 1:27:39 31 1:26:26 28 2:54:05
13 Susanne Baun D45A 1:07:30 13 1:25:23 16 2:32:53
19 Grethe B Knudsen D45A 1:33:39 20 1:56:32 18 3:30:11
14 Erna Christensen D45B 56:12 13 59:17 16 1:55:29
18 Anne Andersen D45B 55:43 12 1:05:51 23 2:01:34
7 Ellen Nielsen D50A 52:46 8 51:57 9 1:44:43
8 Elin H Jensen D50A 52:09 7 54:36 16 1:46:45
16 Trille Ditlevsen D50A 1:05:38 19 53:13 13 1:58:51
18 Karin Karlsson D55A 57:14 16 1:13:10 21 2:10:24
13 Aase Thyssen D60A 53:04 6 1:20:55 14 2:13:59
23 Hjalte S Thomsen H11-12A 51:48 25 27:44 9 1:19:32
11 Nicklas Ingwersen H-12B 37:56 12 18:37 12 56:33
45 Jens Pedersen H13-14A 1:24:03 51 1:16:40 49 2:40:43
2 Jens Christoffersen H15-16A 56:59 4 58:56 3 1:55:55
Theis Christensen H15-16B Udgået Udgået -
14 Tim Christoffersen H17-20E 1:03:32 17 1:12:11 13 2:15:43
Kim Højmark H17-20E 1:18:21 33 Udgået -
8 Thomas Fredberg H21AM 1:02:09 8 1:05:12 10 2:07:21
Flemming Thyssen H21E 1:35:07 34 Udgået -
Kent Kragh-Hansen H21E 1:22:47 9 Ej start -
15 Michael Straube H35B 55:34 21 45:07 16 1:40:41
36 John Højmark H35B 1:23:47 39 58:39 34 2:22:26
Alex L Nielsen H40A 2:19:52 59 Udgået -
12 Karsten Knudsen H45A 59:02 17 1:01:16 9 2:00:18
20 Henrik Thomsen H45A 1:04:11 28 1:01:56 12 2:06:07
23 Eigil Nielsen H50A 58:06 14 1:05:26 29 2:03:32
39 Poul E Christensen H50A 1:10:33 40 1:10:32 38 2:21:05
43 Finn Ingwersen H50A 1:16:40 47 1:10:48 39 2:27:28
6 Troels Jensen H55A 53:39 16 45:05 5 1:38:44
14 Tage Baun H55A 53:05 15 50:36 14 1:43:41
45 Svend Aa Sørensen H55A 1:07:31 43 1:13:10 51 2:20:41
9 Karl Ditlevsen H55AK 47:07 9 51:20 11 1:38:27
17 Jørgen Thyssen H60A 49:56 14 59:22 23 1:49:18
13 Jakob Ravn H65A 49:01 14 54:45 12 1:43:46
19 Erling Karlsson H65A 59:57 21 1:02:31 19 2:02:28
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
6 Tina O Haarup D21A 1:06:20 6 1:13:17 7 2:19:37
4 Henriette Finderup D21AK 54:06 12 52:43 2 1:46:49
6 Mona L Rasmussen D40A 58:30 15 55:01 3 1:53:31
16 Lise Nielsen D40A 1:00:42 22 1:08:34 18 2:09:16
5 Solveig B Nielsen D45B 57:21 16 41:40 1 1:39:01
Mikkel S Andersen H15-16B Ej start Ej start -
36 Eddie Hansen H45A 1:17:54 46 1:05:34 23 2:23:28
13 Hans Nielsen H55A 47:52 4 55:29 27 1:43:21
24 Jørn F Andersen H55A 57:39 20 54:33 23 1:52:12
6 Keld B Nielsen H65A 44:17 5 51:27 10 1:35:44
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
Agneta Nordholm D35A 1:04:34 2 Ej start -
17 Birgitta Tholander D55A 1:02:32 23 1:07:08 17 2:09:40
24 Margareta Lindberg D55A 1:06:53 26 1:08:58 18 2:15:51
27 Ann-C Borg D55A 1:12:48 30 1:22:44 27 2:35:32
3 Mats Halvarsson H10A 32:47 3 22:44 4 55:31
Henrik Nordholm H35A Ej start 1:13:09 8 -
24 Torbjørn Halvarsson H45A 1:02:25 24 1:06:10 24 2:08:35
34 Lars Renberg H45AK 1:03:55 37 1:00:58 30 2:04:53
39 Ingvar Nilsson H45AK 1:02:01 34 1:21:36 45 2:23:37
1 Lars Finbom H60A 35:31 1 37:55 1 1:13:26
7 Magnar Ervik H70A 52:06 14 49:36 6 1:41:42
1.Etape 2.Etape Samlet
11 Eirun Johannessen BEG 2 44:33 18 20:17 7 1:04:50
4 Anita W Gjelsten D35B 52:27 4 46:01 4 1:38:28
6 Turid Kvaase D45B 50:01 9 52:24 8 1:42:25
9 Ståle W Gjelsten H13-14B 29:09 5 31:16 13 1:00:25
1 Nils Gjelsten H35B 34:57 1 31:15 1 1:06:12
2 Terje Røsnes H35B 39:46 3 33:48 4 1:13:34
10 Nils E Johannessen H55AK 50:31 14 48:39 9 1:39:10
12 Audun Kjøstvedt H55AK 42:13 7 1:04:45 15 1:46:58
15 Erling Øen H55AK 1:05:45 18 46:46 8 1:52:31
20 Dagfinn Kvaase H65A 45:55 7 1:24:19 24 2:10:14
1.Etape 2.Etape Samlet
Synne Svendsen D10B Ej start Ej start -
Kjersti Andersen D-12B 44:58 23 Ej start -
2 Miriam L Gregersen D13-14B 29:58 3 22:55 5 52:53
4 Oda I. Svendsen D13-14B 30:45 4 24:32 6 55:17
7 Tine Hansen D13-14B 36:49 7 27:10 11 1:03:59
8 Kine Hansen D13-14B 44:47 12 20:12 2 1:04:59
9 Aina Lindtveit D13-14B 40:07 8 26:56 10 1:07:03
15 Nina Andersen D13-14B 48:06 15 40:14 20 1:28:20
17 Mina L Roland D13-14B 1:10:29 17 31:49 15 1:42:18
Inger F Bjertnes D13-14B Ej start Ej start -
11 Stine Andersen D15-16B 1:24:22 14 1:17:53 9 2:42:15
Therese Førlie D15-16B 44:21 5 Ej start -
5 Linn V Thon D17-20A 58:50 6 1:12:13 7 2:11:03
11 Helene F Bjertnes D17-20A 1:28:52 13 1:18:19 8 2:47:11
1 Kari J Lønning D-17B 47:50 1 47:42 3 1:35:32
12 Stine Førlie D-17B 1:09:01 12 1:00:53 10 2:09:54
16 Trude Uv D-17B 1:49:24 20 1:03:41 12 2:53:05
10 Sølvi S Lunde D35B 1:03:19 11 1:07:35 21 2:10:54
Kari Bjertnes D35B Ej start Ej start -
Anita Lindtveit D35B Ej start Ej start -
4 Linda Verde D50A 52:46 8 46:56 3 1:39:42
2 Terje F Bjertnes H10B 27:54 5 16:15 2 44:09
4 Endre Oppen H13-14B 29:35 7 26:29 4 56:04
14 Sigmund Størset H15-16A 1:07:51 20 1:16:05 19 2:23:56
Bjørn V Thon H15-16A 1:00:41 8 Udgået -
Andreas Lundgaard H15-16A Ej start Ej start -
Marius U Nagel H15-16A 1:53:09 45 Ej start -
15 Atle Sveen H17-18A 1:57:05 20 1:33:52 15 3:30:57
14 Jan M Andersen H21AK 59:28 18 59:26 14 1:58:54
32 Geir Førlie H21AK 1:18:25 38 1:07:41 23 2:26:06
44 Pål L Roland H21AK 1:20:22 41 1:29:25 49 2:49:47
20 Andre Jægtvik H21AM 1:15:31 27 1:18:42 19 2:34:13
Jarl Homme H21AM Ej start Ej start -
Svein R Bratland H21AM 1:38:28 32 Ej start -
6 Harald Thon H35A 1:03:23 7 1:15:04 10 2:18:27
12 Nils I Brurberg H35A 1:18:19 13 1:32:39 17 2:50:58
35 Geir Svendsen H35B 1:06:15 29 1:13:19 37 2:19:34
22 Petter F Johannesen H45AK 49:25 19 1:03:34 35 1:52:59
38 Ole Oppen H45AK 1:10:29 43 1:07:40 38 2:18:09
43 Hans J Haugerud H45AK 1:10:37 44 1:22:34 46 2:33:11
Jon Halden H45AK 52:35 22 Udgået -
Tom H Grepperud H45AK Ej start Ej start -
1 Eirik Eriksen H55AK 35:47 2 37:57 1 1:13:44
1.Etape 2.Etape Samlet
54 Hans Frederiksen H55A 1:29:52 57 1:32:15 56 3:02:07
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Lotta Johansson D21A 1:08:21 8 1:28:13 12 2:36:34
Eva Bæcklund D21AK 56:10 13 Ej start -
1 Erik Lindblom H17-18A 48:56 1 1:01:39 3 1:50:35
38 Anders Lindblom H21AK 1:19:14 39 1:17:40 38 2:36:54
10 Bjerne Bæcklund H21AM 1:08:44 18 1:04:29 9 2:13:13
13 Preben Jørgensen H21AM 1:03:47 11 1:14:41 15 2:18:28
Daniel Robertsson H21E 1:34:02 33 Udgået -
Søren Nasenius H40A Ej start Ej start -
55 Kjell Ryberg H50A 1:38:29 58 1:36:46 57 3:15:15
10 Ingemar Lindblom H55A 52:13 13 48:32 11 1:40:45
Christer Westberg H55A 1:04:39 37 Udgået -
35 Per Robertsson H60A 1:14:06 42 1:19:42 38 2:33:48
36 Lars-O Forssten H60A 1:07:45 40 1:27:43 39 2:35:28
Kent Pettersson H60A 45:54 6 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Jan A Johnsen H40A 59:40 5 1:00:49 2 2:00:29
1.Etape 2.Etape Samlet
10 Emellie Holmstrøm D17-20E 1:03:39 10 1:00:16 9 2:03:55
Ulrika Andersson D17-20E Ej start Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
Anton Mohlin BEG 2 32:49 5 Udgået -
21 Lena From D40A 1:12:19 28 1:07:22 17 2:19:41
7 Ulla Engelby D45A 56:10 3 1:10:31 10 2:06:41
21 Marianne Faxen D45B 1:09:00 26 55:32 13 2:04:32
21 Eva Blomstrøm D50A 1:09:34 22 1:19:18 27 2:28:52
1 Britt F-Pirozzi D55A 41:12 1 56:19 7 1:37:31
26 Ingrid Cullbrand D55A 57:34 19 1:26:33 28 2:24:07
1 Ulla Lindhe D60A 39:00 1 49:02 1 1:28:02
10 Sara Johansson D60A 58:38 11 1:02:09 9 2:00:47
3 Ingvor Hjertqvist D65A 46:28 2 1:09:03 4 1:55:31
32 Tor Faxen H15-16A 1:37:45 39 2:09:30 42 3:47:15
6 Erik Pilerot H15-16B 49:25 6 48:01 10 1:37:26
22 Vidar Faxen H17-20E 1:12:27 28 1:29:37 24 2:42:04
36 Anders Cullbrand H21AK 1:11:29 35 1:22:35 45 2:34:04
Anders Mohlin H35B 1:45:41 41 Udgået -
21 Sten Blomstrøm H50A 1:02:44 22 59:49 19 2:02:33
Jan-E Pederstorp H50A 1:58:14 61 Ej start -
5 Lars Mathiasson H55A 51:12 11 47:26 10 1:38:38
12 Peo Bengtsson H55A 49:44 8 52:53 20 1:42:37
19 Lennart Almstrøm H55A 1:03:04 33 45:28 6 1:48:32
47 Sven-E Forsell H55A 1:06:32 40 1:20:45 55 2:27:17
28 Hans Johansson H60A 48:15 11 1:12:32 32 2:00:47
38 Lars-G Cullbrand H60A 1:17:50 43 1:47:05 41 3:04:55
39 Kent Johansson H60A 1:24:52 44 1:44:59 40 3:09:51
15 Leif Hjertqvist H65A 38:31 1 1:12:42 21 1:51:13
1.Etape 2.Etape Samlet
14 Lisa Weimann D13-14A 47:32 18 42:27 14 1:29:59
8 Hanna Weimann D17-20A 1:08:02 8 1:24:55 9 2:32:57
20 Linda Axelsson D17-20E 1:14:33 19 1:14:14 21 2:28:47
Hanna Mattsson D17-20E Udgået Udgået -
Isabell Håkansson D17-20E 1:07:58 15 Udgået -
Anna-K Pettersson D21AK 1:36:14 35 Udgået -
18 Helen Axelsson D40A 1:00:32 21 1:12:28 22 2:13:00
26 Lena Håkansson D40A 1:41:35 32 1:49:37 29 3:31:12
24 Karin Axelsson D50A 1:39:38 27 1:05:36 21 2:45:14
25 Miriam Noren D50A 1:41:31 29 1:17:46 26 2:59:17
Eva Bergman D50A Udgået 1:12:38 24 -
11 Rosa Johansson D55A 56:54 15 56:50 8 1:53:44
3 Lisbeth Bernhed D60A 54:00 7 55:08 5 1:49:08
Maj-B Pettersson D65A 1:29:55 7 Udgået -
10 Henrik Dahlrot H10B 34:47 8 28:52 11 1:03:39
14 Robin Swebilius H13-14A 46:17 7 50:06 31 1:36:23
15 Anders Bergman H13-14A 47:18 9 49:42 27 1:37:00
21 Alexander Glaerum H13-14A 54:24 26 46:38 20 1:41:02
Petter Mattsson H13-14A Udgået Udgået -
13 Johan Axelsson H15-16A 1:06:10 18 1:12:10 15 2:18:20
29 Mats Dahlrot H35B 1:17:38 36 48:53 23 2:06:31
49 Hans Weimann H45A 1:45:14 53 1:49:08 52 3:34:22
Jan Axelsson H45A Udgået 1:18:47 44 -
Gøran Håkansson H45A 1:29:32 52 Udgået -
25 Mikael Glaerum H45AK 54:58 28 1:01:47 31 1:56:45
Bengt Bergman H45AK Ej start Ej start -
26 Stanley Mattsson H50A 57:59 12 1:10:02 36 2:08:01
33 Karl-A Johansson H60A 57:24 33 1:17:38 35 2:15:02
8 Gøsta Pettersson H70A 49:43 12 52:55 9 1:42:38
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
7 Per C Holm BEG 1 47:26 5 53:01 13 1:40:27
Inga Ø Hovde D-12B Ej start Ej start -
Helene L-Johannessen D13-14B Ej start Ej start -
12 Line B Helgeland D15-16B 1:26:11 15 1:46:25 12 3:12:36
Ruth H Bøe D15-16B 53:35 9 Udgået -
4 Hilde Bottolfsen D-17B 1:03:44 10 46:32 1 1:50:16
19 Nina Dahl D35B 1:31:42 24 54:06 11 2:25:48
2 Knut Valen H11-12A 22:19 2 21:55 3 44:14
13 Øyvind M Lund H11-12A 36:07 16 29:36 13 1:05:43
19 Magnus R Halland H11-12A 29:58 7 40:40 27 1:10:38
4 Morten Westergård H13-14A 46:44 8 38:26 6 1:25:10
16 Mathias M Lund H13-14A 52:27 24 44:35 13 1:37:02
19 Sverre G Rasmussen H13-14A 49:57 18 48:55 26 1:38:52
38 Lars Tveito H13-14A 1:02:39 36 56:01 40 1:58:40
40 Snorre Slettemark H13-14A 1:22:57 50 47:23 21 2:10:20
47 Mats Alfsen H13-14A 1:00:41 32 1:47:14 51 2:47:55
20 Øystein Berge H13-14B 43:39 20 34:05 18 1:17:44
21 Håvard D Våge H13-14B 49:47 23 28:36 9 1:18:23
22 Andreas Nielsen H13-14B 51:05 24 29:59 11 1:21:04
28 Carl E M Lund H15-16A 1:44:49 42 1:19:22 22 3:04:11
13 Bård Simonsen H17-18A 1:10:17 12 1:35:15 16 2:45:32
14 Sveinung Tveito H17-18A 1:25:57 17 1:36:34 17 3:02:31
Owen Westergård H21AK 49:47 3 Udgået -
23 Ivar Hostad H35B 1:03:33 27 45:33 19 1:49:06
25 Harald Valen H40A 1:07:30 18 1:29:12 38 2:36:42
Mette Rogne H/D15C 1:05:39 3 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Rikke L Poulsen D-17B 1:13:13 16 46:53 2 2:00:06
1 Nina Hoffmann D21A 58:40 2 1:03:47 1 2:02:27
3 Maria M Høyer D21E 1:03:38 2 1:11:33 3 2:15:11
2 Gitte Møller D35A 1:04:51 3 1:07:24 4 2:12:15
3 Anette Lund D35A 1:07:48 4 1:10:42 5 2:18:30
7 Anne Gunnersen D35A 1:09:21 5 1:15:37 7 2:24:58
4 Rita Jacobsen D65A 1:03:41 5 1:04:23 3 2:08:04
3 Bjarne Hoffmann H21AM 1:01:39 7 57:07 1 1:58:46
14 Peter S Poulsen H21AM 1:09:58 21 1:11:51 13 2:21:49
15 Peer H Kristensen H21AM 1:06:48 17 1:15:16 16 2:22:04
6 Ulrik Staugaard H21E 1:24:33 18 1:26:24 4 2:50:57
12 Lars Nielsen H21E 1:24:12 15 1:37:02 15 3:01:14
32 Michael Lindholm H21E 1:52:38 42 1:44:13 28 3:36:51
22 Klaus Staugaard H40A 1:12:53 30 1:19:11 26 2:32:04
22 Bent Jacobsen H60A 53:24 26 59:03 22 1:52:27
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Frida Volden BEG 2 32:53 6 19:54 5 52:47
5 Anne M Stensrud BEG 2 38:59 10 17:52 2 56:51
7 Tommi Luchsinger BEG 2 39:05 11 19:39 4 58:44
Claudia Kasin BEG 2 Ej start 27:24 16 -
Else B Øvereng BEG 2 42:34 14 Ej start -
1 Ingjerd Myhre D10A 23:55 1 17:44 2 41:39
3 Anne L T Søgård D10A 32:40 2 28:43 6 1:01:23
15 Tora Heggem D10B 1:00:56 16 29:05 12 1:30:01
1 Lise Ø Bagstevold D11-12A 22:52 1 24:31 9 47:23
12 Christina Kasin D11-12A 53:44 14 24:05 7 1:17:49
15 Marie Larsen D11-12A 58:53 16 34:29 18 1:33:22
19 Bjørg B Sevaldson D11-12A 1:08:13 20 1:00:46 25 2:08:59
6 Else Storaas D-12B 24:26 5 19:19 9 43:45
19 Emilie M Helgerud D-12B 35:38 16 29:14 21 1:04:52
10 Kjersti Myhre D13-14A 52:41 24 33:57 3 1:26:38
12 Heidi Ø Bjøntegaard D13-14A 48:06 19 39:30 9 1:27:36
19 Runa R Ekanger D13-14A 44:31 15 1:00:58 28 1:45:29
23 Siri Nørsterud D13-14A 1:13:26 33 43:12 15 1:56:38
25 Mari T Olsen D13-14A 1:01:38 29 57:16 25 1:58:54
Tine H Larsen D13-14A 1:00:31 28 Udgået -
Agni F Nielsen D13-14A 44:09 13 Udgået -
11 Oda Svalestuen D13-14B 44:48 13 25:42 9 1:10:30
13 Marianne Wallin D13-14B 33:42 5 37:45 19 1:11:27
14 Irene Hatlenes D13-14B 45:25 14 37:43 18 1:23:08
4 Heidi Ø Bagstevold D15-16A 42:17 3 39:57 5 1:22:14
10 Mali F Nielsen D15-16A 49:26 15 45:35 11 1:35:01
16 Thea F Nielsen D15-16A 51:35 18 49:38 15 1:41:13
27 Guri Sagvolden D15-16A 1:09:25 34 43:36 9 1:53:01
33 Sigrun T Olsen D15-16A 1:14:08 35 1:04:06 35 2:18:14
Henriette Storaas D15-16A Udgået 1:19:42 39 -
10 Line R Ekanger D17-20A 1:13:19 10 1:30:19 11 2:43:38
5 Brit Volden D21A 1:04:05 5 1:10:04 5 2:14:09
16 Kristin Eger D21AK 59:32 16 1:09:46 20 2:09:18
30 Katrine H Larsen D21AK 1:44:48 37 1:44:52 32 3:29:40
Sissel Resser D21AK 1:11:23 28 Ej start -
Anja Heggem D21AK 49:08 3 Udgået -
1 Ragnhild Myrvold D21E 1:02:02 1 1:09:22 2 2:11:24
6 Unn H Heggedal D35A 1:10:43 6 1:12:40 6 2:23:23
8 Trine Fjogstad D35A 1:17:07 9 1:16:04 8 2:33:11
3 Dea Storaas D35B 46:37 1 49:24 7 1:36:01
11 Sissel Tvedten D35B 1:01:44 9 1:10:22 22 2:12:06
Evy Meisingseth D35B Ej start Ej start -
1 Jorunn Teigen D40A 41:20 2 45:57 1 1:27:17
13 Hilde Storløkken D40A 1:00:01 19 1:03:15 13 2:03:16
20 Kristin Kaldahl D45B 56:26 14 1:06:35 27 2:03:01
23 Lise Hørtvedt D45B 1:02:07 22 1:10:49 29 2:12:56
26 Trine-L T Olsen D45B 1:17:46 33 1:06:01 24 2:23:47
Pirjo Luchsinger D50A Ej start Ej start -
8 Gerd S Myrvold D55A 50:26 7 59:24 10 1:49:50
1 Aksel G Tandberg H10B 27:35 4 15:55 1 43:30
Halvor Heggem H10B Udgået 32:53 12 -
6 Harri Luchsinger H11-12A 28:15 6 24:04 4 52:19
8 Eirik Heggedal H11-12A 30:14 8 28:05 10 58:19
14 Erland Ø Bjøntegaard H11-12A 37:00 18 30:02 15 1:07:02
18 Halvard Thon H11-12A 39:24 21 30:12 16 1:09:36
25 Thorstein K Thorrud H11-12A 46:42 24 40:02 26 1:26:44
27 Simen T Søgård H11-12A 1:03:27 28 39:05 24 1:42:32
3 Håkon Heggedal H13-14A 48:32 13 35:24 3 1:23:56
28 Audun Resser H13-14A 57:50 29 50:11 32 1:48:01
43 Jens B Sevaldson H13-14A 1:07:42 44 1:09:17 46 2:16:59
44 Christian M Svendsen H13-14A 1:15:50 48 1:02:32 44 2:18:22
48 Erlend G Tandberg H13-14A 1:44:25 54 1:23:19 50 3:07:44
Anders Thon H13-14A Udgået 1:14:41 48 -
15 Viggo V Stensrud H13-14B 35:42 17 30:33 12 1:06:15
31 Eivind Resser H15-16A 1:45:46 44 1:48:23 39 3:34:09
34 Espen Lindseth H15-16A 1:44:19 41 2:17:05 43 4:01:24
Marius Steindal H15-16A Udgået 1:37:59 37 -
Håkon T Bergstøl H15-16A Udgået 1:17:02 20 -
12 Håkon T Røed H17-20E 1:07:13 21 1:07:57 10 2:15:10
19 Halvor Saunes H17-20E 1:09:13 22 1:23:57 20 2:33:10
26 Vegard Ø Bagstevold H17-20E 1:29:03 37 1:30:20 26 2:59:23
Dirk Balliere H-17B Udgået Udgået -
4 Per Ø Eger H21A 1:23:04 3 1:31:15 4 2:54:19
Per Skoglund H21A Udgået Udgået -
10 Steinar Sørensen H21AK 53:54 8 1:00:18 16 1:54:12
20 Tor Ringstad H21AK 1:06:50 27 1:01:41 18 2:08:31
40 Odd J Resser H21AK 1:10:16 34 1:30:55 50 2:41:11
50 Lars E Lund H21AK 1:49:02 54 2:05:42 53 3:54:44
Roar Tønnesen H21AK Udgået 1:21:08 43 -
Arne Sørli H21AK Udgået 1:11:08 30 -
Geir Haverstad H21AK Udgået Udgået -
22 Knut O Thoreplass H21AM 1:15:08 25 1:29:30 23 2:44:38
Øivind D Trier H21E Udgået Ej start -
17 Leif Nørsterud H35B 50:51 16 51:44 28 1:42:35
21 Torbjørn Barikmo H35B 54:40 20 51:02 27 1:45:42
27 Øyvind Steindal H35B 1:07:32 31 55:00 32 2:02:32
28 Jarle Storaas H35B 1:24:16 40 41:45 14 2:06:01
34 Inge Saunes H35B 1:22:12 37 53:45 30 2:15:57
Sigvart Bjøntegaard H35B Ej start Udgået -
2 Svein-Erik Søgård H40A 57:41 2 58:36 1 1:56:17
10 Per T Brunæs H40A 1:05:35 14 1:11:51 11 2:17:26
19 Øivind Myhre H40A 1:10:52 25 1:15:27 19 2:26:19
26 Vidar Elvekrok H40A 1:15:44 36 1:21:10 28 2:36:54
34 Bjørn V Larsen H40A 1:14:14 34 1:32:56 43 2:47:10
44 Svein Ekanger H40A 1:30:46 50 1:36:44 47 3:07:30
45 Yngvar Roaas H40A 1:31:43 52 1:39:40 51 3:11:23
Jan V Nielsen H40A 1:10:25 24 Udgået -
Arvid Røed H40A 1:05:00 13 Udgået -
32 Arvid Bagstevold H50A 1:04:37 27 1:12:00 41 2:16:37
9 Svein Myrvold H55A 47:43 3 52:17 18 1:40:00
6 Asbjørn Bræck H60A 47:00 8 48:52 9 1:35:52
10 Leiv Hope H60A 48:00 10 50:13 10 1:38:13
18 Knut Kjemhus H60A 47:36 9 1:03:23 27 1:50:59
4 Thor W Jakobsen H70A 36:17 1 51:58 7 1:28:15
1.Etape 2.Etape Samlet
Synne Baklid D10A Udgået 20:22 5 -
3 Ingunn Langberg D11-12A 28:24 3 29:49 14 58:13
14 Annette Fjeldheim D11-12A 51:42 13 35:44 19 1:27:26
Anette Baklid D11-12A Udgået 20:32 2 -
4 Andrea Amundsen D-12B 22:23 2 18:45 6 41:08
36 Martine Langberg D15-16A 1:18:03 37 1:04:45 36 2:22:48
Maren S Juveli D15-16B 44:11 4 Udgået -
17 Kjersti S Juveli D21AK 1:04:23 22 1:05:31 17 2:09:54
19 Hanne Langberg D21AK 1:00:03 17 1:11:13 21 2:11:16
Monique Fjeldheim D35B Ej start Ej start -
17 Siri Jaren D45A 59:57 6 1:57:16 19 2:57:13
39 Håkon Langberg H13-14A 1:10:30 46 51:55 35 2:02:25
Jonas S Juveli H13-14A 51:40 21 Udgået -
11 Håkon S Samuelsen H13-14B 33:20 13 28:32 8 1:01:52
Øystein S Samuelsen H15-16A 1:05:51 17 Udgået -
7 Ole-A Juveli H21AK 55:40 11 55:12 5 1:50:52
Lars Baklid H35A Ej start Ej start -
14 Gunnar Samuelsen H45A 56:57 12 1:04:01 17 2:00:58
Øyvind Langberg H45AK 46:19 10 Udgået -
26 Steinar Ruud H60A 52:18 23 1:03:35 28 1:55:53
22 Ragnar Skautvedt H65A 1:03:10 22 1:17:05 23 2:20:15
Odd Gunbjørnsen H65A Udgået 51:35 11 -
1.Etape 2.Etape Samlet
12 Nils A Johannessen H21AK 57:52 16 57:28 11 1:55:20
7 Jarl M Berge H21E 1:20:47 5 1:33:24 9 2:54:11
5 Arnfinn Bujordet H65A 48:07 11 46:12 7 1:34:19
3 Alf Solås H70A 39:20 2 45:45 3 1:25:05
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Markus Holmberg BEG 2 37:03 9 22:08 10 59:11
3 Emelie Steen D17-20A 55:39 3 58:51 2 1:54:30
10 Erica Steen D21A 1:18:18 10 1:21:59 9 2:40:17
8 Malin Christiansson D21AK 52:08 8 1:00:51 10 1:52:59
15 Karin Samuelsson D21AK 1:02:18 19 1:05:10 14 2:07:28
Kristin Norlin D21E Ej start Ej start -
Marina Nilsson D40A Udgået 1:20:38 27 -
27 Kristina Norin D45B 1:21:50 34 1:02:45 20 2:24:35
Eva K Johansson D45B 1:10:54 30 Udgået -
22 Lisbeth Olsson D50A 1:04:36 18 1:25:46 28 2:30:22
Gunnel Steen D50A Udgået Udgået -
4 Ann-B Bjørkman D55A 49:52 6 53:03 5 1:42:55
15 Christina Dahlberg D55A 54:06 12 1:09:38 19 2:03:44
19 Lilian Samuelsson D55A 1:11:13 29 1:00:03 11 2:11:16
4 Barbro Vallin D60A 53:01 5 56:22 6 1:49:23
6 Gull-B Grønberg D60A 48:47 3 1:02:04 8 1:50:51
2 Eivor S-Olsson D65A 42:14 1 54:03 2 1:36:17
Margareta Johansson D70A 1:15:12 1 Ej start -
6 Jakob Holmberg H-12B 26:00 6 15:51 8 41:51
8 Andreas Håkansson H13-14A 47:28 11 42:22 9 1:29:50
12 Johan Nilsson H13-14A 48:58 15 46:30 18 1:35:28
25 Emil Johansson H13-14A 52:23 23 52:55 36 1:45:18
37 Jonathan Wentzel H13-14A 1:06:46 42 48:42 25 1:55:28
12 Bjørn Nilsson H15-16A 1:15:49 30 1:00:48 5 2:16:37
19 Johathan Holm H15-16A 1:25:22 34 1:07:05 10 2:32:27
Eric Tilly H17-18A Udgået 1:16:26 12 -
2 Mats Olsson H21A 1:25:36 4 1:24:18 2 2:49:54
17 Stefan Johansson H21A 1:49:00 12 2:19:32 17 4:08:32
Martin Olsson H21A Udgået Udgået -
11 John Holmberg H35B 47:14 12 41:13 13 1:28:27
8 Ulf Pettersson H45A 55:10 9 1:02:22 13 1:57:32
19 Claes Nilsson H45A 59:16 19 1:06:40 26 2:05:56
16 Dan Norin H45AK 52:47 23 52:10 14 1:44:57
Bertil Qvick H55A Ej start Ej start -
13 Bjørn Tilly H55AK 53:47 16 54:07 13 1:47:54
11 Lennart Olsson H65A 42:00 4 56:44 16 1:38:44
11 Nils Johansson H70A 45:00 7 1:12:14 13 1:57:14
1.Etape 2.Etape Samlet
9 Christian Faruga H17-20E 1:00:17 12 1:08:05 11 2:08:22
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Palle Bay H70A 41:12 4 40:48 2 1:22:00
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Thor Edvardsen H60A 50:11 16 46:55 5 1:37:06
21 Per Ø Andersen H60A 58:24 35 53:59 14 1:52:23
32 Ronald Malcolm H60A 54:30 29 1:18:24 36 2:12:54
2 Hans A Andeassen H65A 45:46 6 45:06 5 1:30:52
9 Helge Halvorsen H65A 47:22 8 49:01 8 1:36:23
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Widar T Løland H45AK 43:04 5 42:16 4 1:25:20
1.Etape 2.Etape Samlet
1 Ola Stålberg BEG 2 24:43 1 20:03 6 44:46
12 Stina Stålberg D13-14B 40:20 9 30:30 14 1:10:50
17 Anette Sundsdal D-17B 1:33:48 18 1:21:46 17 2:55:34
Julie F Lande D21E 1:11:29 8 Udgået -
Synne Kleiven D35B Udgået Udgået -
25 Bjørg Lande D55A 1:01:38 22 1:15:59 23 2:17:37
22 Espen Selboskar H21AK 1:03:32 21 1:09:21 27 2:12:53
2 Steinar Lande H21AM 58:23 4 59:34 4 1:57:57
4 Lars J Sundsdal H21E 1:21:42 7 1:26:15 3 2:47:57
5 Dag S Ragvin H21E 1:22:17 8 1:26:53 5 2:49:10
30 Ralph Stålberg H35B 1:12:59 35 53:42 29 2:06:41
6 Per C Hagen H45A 55:12 10 59:47 7 1:54:59
18 Bjørn Steen H50A 1:00:28 20 1:00:46 21 2:01:14
7 Arne Lande H55AK 50:38 15 44:02 5 1:34:40
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
30 Øystein Grøndahl H15-16A 1:36:16 38 1:55:01 41 3:31:17
1.Etape 2.Etape Samlet
24 Kåre Seidelin H15-16A 1:06:28 19 1:40:04 38 2:46:32
Tune Seidelin H17-20E 57:34 6 Udgået -
45 Per Seidelin H45A 1:08:32 36 1:39:04 50 2:47:36
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Lisa Borchorst D13-14A 43:17 12 39:28 8 1:22:45
11 Anne Blom D13-14A 46:46 16 40:04 10 1:26:50
17 Line B Nielsen D13-14A 56:27 26 41:43 13 1:38:10
24 Mia Egander D13-14A 1:03:55 32 54:54 20 1:58:49
4 Bettina Gjedde D35A 1:13:42 8 1:04:55 2 2:18:37
22 Anette E Grøn D40A 1:09:33 27 1:15:15 23 2:24:48
16 Hanne H Poulsen D45A 1:32:33 19 1:12:28 12 2:45:01
11 Rigmor Schou D45B 45:32 1 1:03:09 21 1:48:41
Kirsten Nielsen D45B 47:54 4 Ej start -
3 Elizabeth Borchorst D50A 49:23 2 47:32 4 1:36:55
11 Lasse Grøn H11-12A 37:18 19 28:13 12 1:05:31
13 Dan True H13-14B 31:15 11 33:37 16 1:04:52
Lennart Rebsdorf H15-16A Ej start 1:34:00 36 -
9 Jakob Byskov H21AM 1:04:26 13 1:03:42 8 2:08:08
28 Ole Jensen H40A 1:13:24 32 1:25:16 33 2:38:40
32 Gert Rebsdorf H45A 1:07:26 35 1:07:32 28 2:14:58
40 Keld Østergaard H45A 1:12:33 41 1:17:55 43 2:30:28
43 Jørn Blom H45A 1:14:32 44 1:25:11 46 2:39:43
Helge Søgaard H45A 1:22:30 49 Ej start -
26 Erik B Nielsen H45AK 59:33 33 57:27 24 1:57:00
22 Helge Poulsen H50A 58:55 15 1:03:50 25 2:02:45
31 Poul E Grøn H50A 1:08:11 33 1:08:22 33 2:16:33
4 Arne Pedersen H60A 43:17 5 50:51 11 1:34:08
1.Etape 2.Etape Samlet
7 Madelene Løøv D17-20E 59:48 7 1:00:05 8 1:59:53
Stefan Lemming H17-20E 58:22 7 Udgået -
Martin Moberg H21E 1:25:09 19 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
Arno Grønhovd H17-18A Udgået Udgået -
22 John Kfellevold H55A 59:25 23 51:58 17 1:51:23
1.Etape 2.Etape Samlet
14 Tordis Suleng BEG 2 34:17 7 36:16 21 1:10:33
Thomas Schive BEG 2 Ej start 25:38 13 -
Irene O Schive BEG 2 27:11 2 Ej start -
Helene Johansen D13-14A Ej start 55:30 22 -
6 Monica Johansen D17-20A 1:12:19 9 1:01:46 3 2:14:05
Elisabeth Eriksen D17-20A 1:18:19 12 Udgået -
Anna Edquist D35B Udgået Ej start -
11 Elisabeth M Johansen D40A 56:58 13 1:01:47 12 1:58:45
5 Inger Lindløv D55A 57:15 18 50:03 2 1:47:18
14 Tordis R Jakobsen D55A 57:56 20 1:03:50 13 2:01:46
7 Christian Schive H11-12A 30:19 9 27:29 7 57:48
13 Magnus Ombudstvedt H13-14A 50:16 19 45:19 14 1:35:35
33 Trond Suleng H15-16A 1:53:32 46 1:54:33 40 3:48:05
Arne Suleng H15-16A Udgået 1:28:49 32 -
7 Kristoffer Øgaard H17-18A 1:06:01 9 1:07:55 6 2:13:56
24 Håvard Suleng H17-20E 1:23:05 35 1:25:54 22 2:48:59
Torgeir Wiik H17-20E 1:11:00 26 Udgået -
1 Rune Løken H-17B 55:22 1 53:54 1 1:49:16
13 Morten Johansen H21AK 1:00:25 19 56:23 8 1:56:48
31 Trond Johansen H21AK 1:08:08 29 1:16:53 37 2:25:01
5 Christopher Schive H35B 38:25 2 37:34 10 1:15:59
Jan H Suleng H35B Udgået 40:04 12 -
41 Knut Lindløv H55A 1:07:03 42 1:08:04 48 2:15:07
50 Per O Saugestad H55A 1:24:15 56 1:07:04 47 2:31:19
27 Bjørn Jakobsen H60A 58:10 34 58:29 20 1:56:39
1.Etape 2.Etape Samlet
15 Eirin M Fossøy BEG 2 42:29 13 30:03 18 1:12:32
14 Ida Bø D-12B 33:03 14 21:29 15 54:32
15 Iris K Fossøy D-12B 35:05 15 21:14 13 56:19
1 Sølvi H Fossøy D13-14A 33:54 1 31:29 1 1:05:23
18 Anna Skogen D13-14A 48:32 20 55:18 21 1:43:50
Ingeborg Skogen D17-20A 58:08 5 Udgået -
Gro Vaagen D-17B Ej start Ej start -
7 Britt H Fossøy D21AK 48:32 1 1:03:35 13 1:52:07
13 Ann-H Aabogen D21AK 1:00:09 18 1:02:25 12 2:02:34
Heidi Schatvet D21AK 51:01 5 Ej start -
7 Sondre Kvisli H10B 36:02 10 21:23 5 57:25
Truls Iversen H10B Ej start Ej start -
Jostein R Christensen H15-16B 1:13:44 15 Udgået -
12 Øystein R Sørlie H17-18A 1:07:45 10 1:24:43 14 2:32:28
Ole A Haugaard H-17B 1:28:00 12 Ej start -
1 Hugo Christensen H21AM 56:03 1 58:50 2 1:54:53
11 Petter Løe H21AM 1:04:43 14 1:09:49 11 2:14:32
19 Arve Paulsen H21AM 1:06:31 16 1:22:04 20 2:28:35
23 Åge-G Skatter H21AM 1:20:10 29 1:35:19 26 2:55:29
24 Jon Kvisli H21AM 1:28:28 30 1:33:21 24 3:01:49
Anders M Fossøy H21AM 1:09:44 20 Udgået -
Harald Kvisli H21AM 1:05:57 15 Udgået -
Jørn Myrland H21AM 1:13:34 23 Udgået -
Odd E Bø H35B 2:02:00 42 Udgået -
47 Dag Sørlie H45A 1:12:17 39 1:42:58 51 2:55:15
52 Harald Wold H50A 1:27:55 56 1:37:27 58 3:05:22
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Pamela Åsten D35A 1:13:20 7 1:06:47 3 2:20:07
Jørgen Frøyd H17-20E 1:13:06 29 Udgået -
1 Bengt Niklasson H21AK 47:26 1 53:58 4 1:41:24
Thomas Bøhn H21AK 1:20:46 44 Udgået -
25 Jørgen Frøyd H21E 1:28:29 25 1:46:17 32 3:14:46
1.Etape 2.Etape Samlet
18 Trond Tjomstøl H45AK 49:21 18 57:42 25 1:47:03
21 Runar Hatlestad H45AK 56:54 29 53:56 18 1:50:50
42 Hans Stordal H55A 1:19:21 53 55:48 28 2:15:09
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
Helle Hodne D10A Ej start Udgået -
5 Monika Wigemyr D15-16A 43:24 6 39:30 4 1:22:54
6 Karoline Dahl D15-16A 43:18 5 40:46 7 1:24:04
9 Adele Johannessen D15-16A 49:10 13 43:41 10 1:32:51
9 Siri Økstad D45A 1:00:29 9 1:10:10 9 2:10:39
1 Eirik Hodne H13-14B 26:26 3 24:00 2 50:26
7 Lasse Karlsen H13-14B 31:03 10 25:25 3 56:28
5 Anders Mjaaland H17-20E 1:00:06 11 1:02:34 5 2:02:40
Øyvind Haaland H17-20E 55:56 3 Udgået -
11 Per Torgersen H45A 58:48 16 1:01:27 11 2:00:15
11 Dagfinn Haarr H45AK 48:49 16 51:55 13 1:40:44
Eirik Hodne H45AK Udgået Udgået -
Per Berge H55AK Ej start Ej start -
Steinar Johannessen H60A 1:05:32 39 Ej start -
Halla Hodne H/D15C Ej start Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Nina Ebbesen D10B 27:21 3 18:26 4 45:47
Astrid Sandbæk D10B Ej start Ej start -
3 Line Stubberup D-12B 23:48 4 16:46 3 40:34
2 Maja Bramming D15-16A 42:34 4 38:37 2 1:21:11
Christina Balslev D15-16A 1:07:31 33 Ej start -
12 Rikke Stamp D17-20E 1:08:09 16 1:02:20 10 2:10:29
14 Helle H Clausen D17-20E 1:04:09 12 1:07:01 17 2:11:10
5 Mette Riis D21AK 53:25 10 56:16 5 1:49:41
14 Jette Post D35B 1:15:32 19 1:02:16 17 2:17:48
Susanne Ebbesen D35B Ej start 56:19 13 -
Helene Benfeldt D35B Udgået 49:57 9 -
1 Ayoe Berg D45A 47:21 1 48:04 1 1:35:25
23 Karen-L Fredberg D55A 56:17 14 1:18:40 25 2:14:57
5 Grete Nedergaard D65A 1:41:49 9 1:14:29 5 2:56:18
5 Mads Benfeldt H10B 35:49 9 20:23 4 56:12
26 Laust Berg H11-12A 41:53 22 47:26 29 1:29:19
7 Alexandrer Sjøberg H-12B 28:53 7 14:29 2 43:22
30 Johan Berg H13-14A 1:02:07 34 46:28 17 1:48:35
Chris Balslev H15-16A Udgået 1:33:41 35 -
Jesper Stamp H15-16A Ej start Ej start -
Emil Gaardmand H15-16B Udgået 1:00:22 13 -
46 Michael Rolighed H21AK 1:32:01 51 1:21:36 44 2:53:37
47 Ole Balslev H21AK 1:30:34 50 1:26:01 48 2:56:35
8 Gintas Bloze H21E 1:19:52 4 1:35:02 13 2:54:54
33 Troels Vinther H21E 1:38:39 36 2:03:01 39 3:41:40
36 Jesper Stentoft H21E 2:12:24 45 2:22:13 42 4:34:37
Martin Søgaard H21E Udgået 1:45:13 29 -
Ole A Pedersen H21E 2:41:10 46 Udgået -
Henrik Iversen H21E 1:43:43 39 Udgået -
13 Finn Nilsson H40A 1:13:43 33 1:07:18 7 2:21:01
34 Torben Rasmussen H45A 1:07:06 34 1:09:10 32 2:16:16
15 Erik Andersen H45AK 48:12 13 54:30 20 1:42:42
13 Karsten Mogensen H60A 55:35 31 47:16 6 1:42:51
19 Holger Mikkelsen H60A 53:15 25 58:33 21 1:51:48
23 Lars Jeppesen H60A 53:52 28 59:29 24 1:53:21
30 Palle M Nielsen H60A 53:10 24 1:09:14 31 2:02:24
1 Jørgen Raaen H65A 38:43 2 43:16 2 1:21:59
12 Jens Pedersen H70A 1:12:18 17 58:42 10 2:11:00
5 Carl E Berg H75A 54:43 5 1:17:11 5 2:11:54
1.Etape 2.Etape Samlet
18 Knud Miller H65A 58:19 20 58:18 17 1:56:37
1.Etape 2.Etape Samlet
38 Gunner Jørgensen H55A 1:04:30 36 1:04:39 43 2:09:09
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Therese Westher D10A 35:16 3 16:52 1 52:08
8 Klara Larslin D10B 34:15 10 24:19 11 58:34
Lisa Holm D10B Udgået 30:29 14 -
2 Maria Westher D11-12A 27:21 2 24:31 9 51:52
9 Anna Brodin D-12B 30:45 11 19:12 8 49:57
18 Johanna Ekelund D-12B 44:03 22 18:54 7 1:02:57
Karin Bæck D13-14A Udgået 54:29 19 -
Marie Pettersson D13-14A 1:02:24 31 Udgået -
Anna Palmer D13-14B Udgået 22:50 4 -
19 Hilda Sebeck D15-16A 1:00:14 28 47:23 14 1:47:37
1 Erika Bæck D15-16B 39:55 1 40:27 1 1:20:22
2 Maria Brodin D15-16B 40:53 2 45:50 2 1:26:43
1 Emma Dahlskog D17-20A 51:47 2 55:34 1 1:47:21
14 Annika Karlsson D21AK 1:09:43 26 57:39 7 2:07:22
2 Linda Ryen D21E 1:03:58 3 1:08:31 1 2:12:29
4 Linda Fahlen D21E 1:04:15 4 1:12:15 4 2:16:30
9 Jenny Nilsson D21E 1:19:59 11 1:25:59 8 2:45:58
2 Anette Larslin D35B 48:50 3 40:36 2 1:29:26
2 Monica Palmer D45B 49:08 7 46:44 4 1:35:52
13 Ann-M Dahlskog D45B 1:05:09 25 49:09 6 1:54:18
5 Albin Larslin H11-12A 24:09 3 27:35 8 51:44
17 Fredrik Bæck H11-12A 34:25 13 35:06 22 1:09:31
24 Johan Nilsson H13-14B 1:00:53 26 37:45 22 1:38:38
5 Håkan Pettersson H15-16A 1:00:01 7 1:00:44 4 2:00:45
7 Robin Nilsson H15-16B 1:01:31 10 45:16 9 1:46:47
9 Oskar Palmer H15-16B 1:07:06 11 43:48 7 1:50:54
Patrik Eriksson H15-16B 48:02 5 Ej start -
21 Jonas Thelander H21AM 1:15:15 26 1:25:55 21 2:41:10
15 Urban Ljungberg H21E 1:23:33 12 1:38:49 20 3:02:22
19 Martin Ljungberg H21E 1:26:53 22 1:41:38 24 3:08:31
Markus Svensson H21E 1:27:23 23 Udgået -
Gøran Svensson H21E 1:39:00 37 Udgået -
Henrik Lindblad H21E Udgået 1:45:54 31 -
Jimmy Westher H35A Udgået Udgået -
15 Jan-O Bæck H40A 1:09:11 21 1:12:22 12 2:21:33
8 Sven-E Brodin H45AK 44:46 7 51:46 12 1:36:32
27 Bengt Holm H45AK 45:51 9 1:11:34 43 1:57:25
Per Pettersson H45AK Udgået 1:11:09 42 -
3 Ingmar Ziljat H50A 53:05 6 52:13 5 1:45:18
17 Bengt Gruvberger H50A 1:09:30 36 51:27 3 2:00:57
48 Christer Nælemark H50A 1:18:59 50 1:18:54 49 2:37:53
1.Etape 2.Etape Samlet
27 Pernille Simonsen D13-14A 50:22 23 1:10:22 33 2:00:44
18 Tove Simonsen D45A 1:28:48 18 1:39:01 17 3:07:49
4 Aase K Snedker D45B 45:58 3 52:51 9 1:38:49
24 Minna Pedersen D45B 1:09:25 28 1:06:11 25 2:15:36
15 Ann D Hansen D50A 1:04:16 17 52:44 11 1:57:00
27 Anders Simonsen H15-16A 1:32:27 37 1:31:17 33 3:03:44
35 Kjeld Simonsen H40A 1:20:05 41 1:28:09 35 2:48:14
20 Max Hansen H50A 1:04:49 29 57:05 16 2:01:54
25 Niels Snedker H55A 56:14 18 56:10 31 1:52:24
3 Niels Udsen H55AK 37:23 3 43:54 4 1:21:17
17 Finn Pedersen H55AK 1:17:03 20 1:06:29 17 2:23:32
1.Etape 2.Etape Samlet
Anders Hællbom H17-20E Udgået Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
20 Jytte Christensen D55A 1:05:31 24 1:06:23 16 2:11:54
Henrik Stephansen H11-12A Udgået 56:39 31 -
Rasmus Konge H17-20E Udgået 1:24:24 21 -
41 Peder Stephansen H40A 1:24:17 47 1:34:28 46 2:58:45
21 Per Christensen H55A 59:42 24 50:49 15 1:50:31
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
29 Pia G Hansen D21AK 1:24:16 34 1:27:18 30 2:51:34
10 Lilli Hansen D45A 1:00:16 7 1:11:49 11 2:12:05
1 Asta Terkelsen D50A 45:26 1 44:29 1 1:29:55
Lisbeth Thomsen D55A 1:09:18 28 Udgået -
29 Claus Lyngby H21E 1:29:51 29 2:01:27 38 3:31:18
37 Niels G Hansen H45AK 1:07:06 39 1:05:38 36 2:12:44
4 K K Terkelsen H50A 54:52 9 50:28 2 1:45:20
2 Jørn Thomsen H60A 40:16 2 39:41 2 1:19:57
1.Etape 2.Etape Samlet
Pær Lagerwall H17-20E 1:09:14 23 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
Linda Ljungberg D17-20E Ej start Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
16 Jane T Jensen D55A 59:22 21 1:09:46 20 2:09:08
46 Hermann P Jensen H55A 1:08:55 46 1:13:25 52 2:22:20
1.Etape 2.Etape Samlet
Julie Arnfred D13-14B 1:12:21 18 Ej start -
8 Mette Hjerrild D15-16A 46:13 9 41:23 8 1:27:36
4 Ane Linde D17-20E 1:00:09 8 54:12 3 1:54:21
8 Gitte Mygind D17-20E 1:00:20 9 1:02:31 11 2:02:51
17 Sofie Skammelsen D17-20E 1:16:00 21 1:06:26 16 2:22:26
Gry Johannsen D17-20E 52:07 1 Ej start -
1 Pernille Vous D21AK 52:01 7 52:40 1 1:44:41
2 Line V Iversen D21AK 48:58 2 57:21 6 1:46:19
6 Anne K Olesen D21AK 52:21 9 58:15 9 1:50:36
10 Anne Jensen D21AK 50:23 4 1:05:14 15 1:55:37
Signe Faber D21AK 54:02 11 Ej start -
Hanne M Andersen D40A 51:13 5 Ej start -
Anneli Sandbæk D40A 1:01:43 23 Ej start -
8 Vibeke Jørgensen D45A 59:49 5 1:07:39 8 2:07:28
Inger Arnfred D45A 1:05:22 12 Ej start -
3 Else Hass D55A 47:13 4 54:14 6 1:41:27
7 Lise F Pedersen D55A 57:14 16 51:25 4 1:48:39
Lilian Sørensen D55A Ej start Ej start -
5 Lisbeth M Nielsen D60A 49:05 4 1:00:28 7 1:49:33
9 Kirste Iversen D60A 56:29 9 1:02:18 10 1:58:47
Alice Hinge D60A Ej start Ej start -
2 Lars Hjerrild H10A 29:52 2 21:01 3 50:53
2 Per Hjerrild H13-14A 41:54 3 37:33 5 1:19:27
13 Erik Mygind H17-20E 1:01:02 14 1:14:33 15 2:15:35
21 Lasse Staffensen H17-20E 1:13:14 30 1:25:58 23 2:39:12
25 Anders Arnfred H17-20E 1:22:52 34 1:29:41 25 2:52:33
Esben Linde H17-20E 1:23:05 35 Udgået -
9 Gert Johansson H21A 1:31:32 8 1:46:23 9 3:17:55
Jan Overgaard H21AK 1:33:18 52 Ej start -
5 Tore Linde H21AM 58:20 3 1:01:51 7 2:00:11
16 Patrick Mcgrail H21E 1:23:01 10 1:40:21 22 3:03:22
Anders Bøgevig H21E Ej start Ej start -
Anders Bøstrup H21E 1:23:42 13 Udgået -
Torben Utzon H40A 59:18 4 Udgået -
15 Jens K Kjærgård H45A 1:03:17 27 1:00:08 8 2:03:25
10 Frank Linde H50A 56:03 11 53:53 9 1:49:56
14 John Holm H50A 1:00:11 19 55:27 13 1:55:38
19 Kaj-O Andersen H50A 1:02:59 23 58:27 17 2:01:26
24 Jon Arnfred H50A 1:04:07 26 1:02:09 22 2:06:16
41 Andrew Du Plessis H50A 1:15:28 45 1:06:42 31 2:22:10
7 Flemming Nørgaard H55A 49:33 6 49:43 13 1:39:16
28 Per J-Klixbyll H55A 1:03:24 34 52:42 19 1:56:06
31 Bent Nielsen H55A 1:03:29 35 56:42 33 2:00:11
53 Poul Jorgensen H55A 1:05:24 39 1:32:59 57 2:38:23
Hans J Simonsen H55A 1:18:06 52 Ej start -
16 Ole Iversen H60A 51:03 19 56:15 19 1:47:18
20 Finn H Madsen H60A 56:16 32 55:45 17 1:52:01
Karsten Hinge H60A Ej start Ej start -
Knud Sørensen H60A Ej start Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
12 Thrine Måbø D21AK 59:21 15 1:01:40 11 2:01:01
10 Ola M Pedersen H15-16A 1:03:52 14 1:12:03 14 2:15:55
23 Åsmund Hasaas H15-16A 1:15:33 29 1:23:11 26 2:38:44
29 Magnus H Christensen H15-16A 2:01:31 47 1:24:10 30 3:25:41
Jon Ø Pedersen H-17B 1:01:23 2 Udgået -
2 Kai H Måbø H21AK 49:10 2 53:01 3 1:42:11
18 Jarle Eriksen H21AK 1:05:58 25 1:00:16 15 2:06:14
19 Jan Glittum H21AK 58:05 17 1:09:34 28 2:07:39
26 Jørn R Bamle H21AK 1:09:03 33 1:09:59 29 2:19:02
7 Bjørn Polland H35A 1:01:26 4 1:18:08 12 2:19:34
12 Arild Rørholt H35B 49:41 15 45:21 18 1:35:02
26 Øyvind Hasaas H35B 1:09:42 34 49:01 24 1:58:43
Inge Glittum H40A 1:05:39 15 Udgået -
3 Arve Glittum H45A 54:48 6 51:24 3 1:46:12
30 Torgeir Sundby H45AK 54:49 27 1:07:03 37 2:01:52
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
10 Birgit Hausner D50A 58:00 11 52:24 10 1:50:24
3 Niels Tulinius H55A 50:34 9 44:57 4 1:35:31
29 Jan Hausner H55A 1:01:37 27 56:01 29 1:57:38
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
Vilde Ydse D10A 41:53 4 Ej start -
13 Margrethe Wiik D-12B 29:57 10 24:32 18 54:29
24 Bjørg Wiik D21AK 1:17:02 33 1:13:46 23 2:30:48
Siri Bjorvand D40A 1:05:29 26 Ej start -
1 Gudveig Jørundland D65A 48:33 3 47:12 1 1:35:45
Anders Wiik H10B 22:48 2 Udgået -
Håvard Langan H10B Udgået 21:39 6 -
Håvard Ydse H13-14A Udgået 56:38 41 -
12 Mikal B Larsen H13-14B 30:05 9 34:09 19 1:04:14
5 Tarald Langan H17-18A 1:01:56 7 1:08:10 7 2:10:06
Vidar G Ydse H40A Udgået 1:05:11 6 -
29 Stein Coward H45A 1:05:38 29 1:08:24 31 2:14:02
33 Kristen Langan H45A 1:06:16 31 1:09:56 33 2:16:12
15 Magne Moy H55A 1:01:42 28 43:04 2 1:44:46
Einar Jørundland H65A Udgået Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Marianne Nystrøm BEG 1 53:26 6 35:22 3 1:28:48
8 Lisa Solsætra BEG 1 1:05:04 9 36:02 4 1:41:06
10 Emelie Bæckman BEG 2 45:47 19 18:24 3 1:04:11
6 My Westlund D11-12A 42:17 6 20:15 1 1:02:32
2 Jenny Høgkvist D-12B 23:22 3 16:37 2 39:59
7 Sara Prieditis D13-14A 34:23 3 43:43 16 1:18:06
16 Anna Månsson D13-14A 49:35 22 47:46 17 1:37:21
6 Anna Sthom D13-14B 40:21 10 22:31 3 1:02:52
12 Alexandra Bådenlid D15-16A 47:10 10 50:28 18 1:37:38
15 Sofia Prieditis D15-16A 45:34 8 54:46 26 1:40:20
23 Kristin Kensby D15-16A 58:21 27 51:55 23 1:50:16
4 Emelie Svensson D17-20A 55:55 4 1:04:59 5 2:00:54
14 Astrid Jansson D-17B 1:11:23 14 1:16:21 15 2:27:44
9 Catarina Høgkvist D21AK 56:28 14 57:39 7 1:54:07
6 Stina Granefeldt D21E 1:09:16 7 1:22:49 6 2:32:05
8 Lena Prieditis D35B 1:10:34 15 45:06 3 1:55:40
16 Gunilla Nilsson D35B 1:15:15 18 1:03:14 18 2:18:29
18 Ingela Svensson D35B 1:32:37 25 49:25 8 2:22:02
4 Anna W-Westlund D40A 54:01 6 57:45 7 1:51:46
8 Tone Hollowell D40A 55:48 10 59:15 9 1:55:03
17 Ingrid Kensby D40A 1:00:07 20 1:09:34 20 2:09:41
19 Annika Leandersson D40A 1:02:39 25 1:11:28 21 2:14:07
2 Elisabeth Østrøm D45A 1:00:16 7 49:11 2 1:49:27
12 Lena Granefeldt D50A 1:02:22 14 49:27 6 1:51:49
Lotta Råberg D50A 1:00:50 13 Ej start -
1 Jesper Østrøm H10A 22:25 1 14:31 1 36:56
1 Jonas Leandersson H11-12A 17:19 1 19:40 1 36:59
3 Erik Nystrøm H11-12A 27:23 5 21:38 2 49:01
12 Olle Hugosson H11-12A 31:24 10 34:08 20 1:05:32
1 Oskar Nystrøm H-12B 22:33 2 13:59 1 36:32
4 Andreas Leandersson H-12B 24:33 4 15:05 5 39:38
12 William Hollowell H-12B 33:06 9 34:03 13 1:07:09
6 Jonathan Westlund H13-14A 45:00 6 42:42 10 1:27:42
20 Håkon Granefelt H13-14A 1:01:39 33 38:26 6 1:40:05
5 Erik Høgkvist H13-14B 21:21 1 34:53 20 56:14
Rasmus Westlund H13-14B Udgået Udgået -
4 Filip Johansson H15-16A 56:27 2 1:02:36 6 1:59:03
26 Johan Kensby H15-16A 1:30:23 36 1:23:52 28 2:54:15
Tobias Østrøm H15-16A 52:36 1 Ej start -
6 Johannes Svensson H17-18A 1:01:37 6 1:08:41 8 2:10:18
5 Johan Levin H17-18A 55:43 13 1:10:45 9 2:06:28
Per T Hollowell H-17B 1:27:16 11 Udgået -
9 Per Høgkvist H21AK 55:51 12 57:44 12 1:53:35
21 Gunnar Prieditis H21AK 57:01 14 1:12:52 32 2:09:53
Jørgen Nilsson H21E Udgået Udgået -
16 Mats Kensby H35B 54:38 19 46:13 20 1:40:51
24 Tom Hollowell H40A 1:16:53 38 1:18:40 24 2:35:33
1 Sixten Westlund H45A 42:23 1 49:14 2 1:31:37
35 Olov Østrøm H45A 53:04 5 1:24:46 45 2:17:50
6 Janne Svensson H45AK 43:45 6 48:13 9 1:31:58
42 Lennart Hugosson H45AK 1:15:53 47 1:10:50 41 2:26:43
Per Nystrøm H45AK 57:15 30 Udgået -
4 Børje Råberg H55A 47:01 2 48:46 12 1:35:47
18 Gunnar Råberg H55A 52:33 14 54:14 22 1:46:47
2 Lars Granefeldt H55AK 33:05 1 42:19 2 1:15:24
1.Etape 2.Etape Samlet
10 Gro B Fosgaard D13-14B 43:05 11 24:42 7 1:07:47
22 Niels Hviid H11-12A 44:20 23 34:35 21 1:18:55
Troels Bachmann H15-16A 1:19:59 33 Udgået -
10 Jon B Fosgaard H15-16B 1:10:02 14 41:08 4 1:51:10
Troels M-Jørgensen H21AM 1:34:08 31 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
Else Pedersen D50A Ej start 1:35:56 30 -
40 Palle Cavan H40A 1:21:12 44 1:36:49 49 2:58:01
1.Etape 2.Etape Samlet
Anna Eriksson D21AK Ej start 1:18:21 24 -
6 Jeanette Carlsson D35B 1:03:20 12 48:29 6 1:51:49
Marcus Westberg H11-12A Udgået 35:34 23 -
35 Tobias Karlsson H13-14A 1:07:25 43 45:46 15 1:53:11
11 Henrik Jonsson H15-16B 1:07:19 12 52:53 12 2:00:12
8 Alexander Westberg H17-18A 1:09:05 11 1:12:46 10 2:21:51
Stefan Eriksson H21AK Ej start 1:08:00 24 -
7 Frederik Nordstrøm H21AM 1:04:10 12 1:01:38 6 2:05:48
18 Johan Nordstrøm H21E 1:33:43 32 1:33:33 10 3:07:16
John-O Eriksson H65A Ej start 1:35:59 25 -
1.Etape 2.Etape Samlet
9 Michael Sommer H21E 1:27:32 24 1:28:57 7 2:56:29
33 Jens Bentsen H40A 1:11:34 27 1:32:04 42 2:43:38
1.Etape 2.Etape Samlet
7 Karen Dalby D15-16A 47:48 11 37:49 1 1:25:37
1.Etape 2.Etape Samlet
Lisa Garpe BEG 1 Udgået Ej start -
4 Linda Andersson D15-16B 49:23 6 52:32 4 1:41:55
28 Berit Pedersen D45B 1:17:25 32 1:07:17 28 2:24:42
30 Inger Eismark D45B 1:09:16 27 1:30:23 36 2:39:39
Christina Wernersson D45B Udgået Udgået -
Britt-M Ekberg D45B Udgået 1:02:42 19 -
8 Birgitta Karlsson D55A 44:09 2 1:05:41 15 1:49:50
10 Niklas Andersson H11-12A 31:45 11 32:03 18 1:03:48
Johan Andersson H17-18A Udgået Udgået -
7 Niklas Wernersson H21A 1:28:13 6 1:40:36 7 3:08:49
Tord Carlsson H21A Udgået Udgået -
37 Bengt Classon H21AK 1:16:42 37 1:18:31 40 2:35:13
16 Per Andersson H45A 1:00:19 21 1:04:21 19 2:04:40
Lars Andersson H45A 1:06:10 30 Udgået -
2 Carl-H Andersson H50A 49:50 3 53:08 7 1:42:58
56 Kurt Ekberg H50A 1:53:20 60 1:27:26 53 3:20:46
30 Kent Olausson H55A 1:02:55 32 56:07 30 1:59:02
39 Krister Alfredsson H55A 1:14:25 50 55:17 26 2:09:42
40 Tomas Ståhle H55A 1:08:12 44 1:04:08 42 2:12:20
51 Tommy Pedersen H55A 1:18:05 51 1:13:54 53 2:31:59
52 Conny Wernersson H55A 1:12:30 47 1:19:59 54 2:32:29
Hans Carlsson H60A 52:05 22 Udgået -
15 Gustav Gustavsson H70A 56:39 15 1:22:41 15 2:19:20
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Pål A Ropstad H13-14B 27:46 4 32:11 14 59:57
4 Kjell I Ropstad H17-18A 59:29 4 1:01:12 2 2:00:41
Roald Tveit H40A 1:05:49 16 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Anna-K Bondesson D21E 1:07:19 5 1:18:01 5 2:25:20
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
16 Thea G Østby BEG 2 51:20 20 31:23 20 1:22:43
Gunnar Johansen BEG 2 Udgået 26:09 14 -
Marit Grammeltvedt D11-12A Ej start 41:31 21 -
7 Astri M Remme D-12B 27:37 8 21:03 12 48:40
3 Sigrid Videm D13-14A 35:26 4 35:46 4 1:11:12
13 Guro Torpe D13-14A 38:11 6 50:56 18 1:29:07
Hilde I Sandvold D13-14B Ej start Ej start -
17 Bennedikte W Bøen D15-16A 49:21 14 53:34 24 1:42:55
37 Marianne Sandvold D15-16A 1:23:46 38 59:56 31 2:23:42
Marie T Hansen D15-16B Ej start Ej start -
Emma Finsrud D17-20A Ej start Ej start -
Kaja Torpe D17-20E Ej start Ej start -
10 Marit Mangsnes D-17B 58:03 4 1:10:16 14 2:08:19
3 Heidi Arnesen D21AK 51:06 6 55:40 4 1:46:46
23 Sara Mathisen D21AK 1:03:08 20 1:22:12 27 2:25:20
Liv I Larsen D35B Ej start 1:12:19 23 -
Anniken Ausen D35B 56:47 7 Ej start -
Marit Sandvold D35B Ej start Ej start -
3 Eli M Wiig D40A 51:01 4 57:23 6 1:48:24
14 Tone Grande D40A 1:02:30 24 1:03:32 14 2:06:02
20 Gro Jørgensen D40A 57:39 14 1:17:53 25 2:15:32
24 Hanne Baumann D40A 1:25:19 30 1:19:30 26 2:44:49
Tove Mathisen D40A Udgået Ej start -
12 Ingrid A Rosshaug D45B 57:25 18 53:23 10 1:50:48
Runa Finsrud D45B Ej start Ej start -
Ingrid Thunold D45B Ej start Ej start -
12 Anne-L Ronæss D60A 58:08 10 1:09:53 12 2:08:01
Ellinor Waaler D65A 1:10:09 6 Ej start -
4 Håvard Gatevold H10B 29:43 6 23:33 8 53:16
21 Hans P Mathisen H11-12A 36:11 17 39:52 25 1:16:03
33 Erling Grammeltvedt H13-14A 1:04:20 41 47:42 23 1:52:02
Bjørn T Mathisen H13-14A 56:27 28 Udgået -
Torbjørn G Østby H15-16A 1:08:08 21 Ej start -
3 Thomas Furuheim H17-18A 54:00 3 1:03:49 4 1:57:49
3 Pål Kittilsen H21A 1:21:56 2 1:29:42 3 2:51:38
5 Tore Ulleland H21AK 53:40 7 52:20 2 1:46:00
28 Magne Mathisen H21AK 1:08:09 30 1:12:16 31 2:20:25
11 Dag Ausen H21E 1:23:46 14 1:36:16 14 3:00:02
3 Jan Gatevold H35B 40:10 5 33:46 3 1:13:56
1 Knut Mathisen H40A 55:06 1 1:00:55 3 1:56:01
32 Jon A Grammeltvedt H40A 1:16:32 37 1:26:21 34 2:42:53
46 Bernt Johansen H45A 1:20:43 48 1:34:23 48 2:55:06
Brynjulf Bøen H45A Ej start Ej start -
4 Dagfinn Torpe H45AK 39:50 2 45:59 6 1:25:49
Erik Sandvold H45AK Ej start Ej start -
7 Kay Jørgensen H50A 59:37 18 48:32 1 1:48:09
29 Atle Remme H50A 1:08:21 34 1:06:05 30 2:14:26
20 Jakob Kløverød H55A 51:47 12 58:16 35 1:50:03
33 Rolf Palmgren H55A 1:00:55 25 1:00:53 38 2:01:48
Steinar Finsrud H55A Ej start Ej start -
Ole J Waaler H55AK Udgået 1:05:05 16 -
Bjarte Thunold H55AK 49:14 12 Ej start -
12 Egil Ronæss H60A 46:19 7 53:34 13 1:39:53
5 Hans Mathisen H70A 43:52 6 47:18 4 1:31:10
1.Etape 2.Etape Samlet
12 Dorthe B Christensen D45A 1:11:03 14 1:13:46 13 2:24:49
2 Lisbeth Damsgård D50A 49:33 3 45:00 2 1:34:33
10 Anne M Rokkjær D55A 50:27 8 1:00:36 12 1:51:03
Ebba Jansson D70A Udgået 1:29:59 1 -
5 Kaj Jansson H45A 56:19 11 58:08 5 1:54:27
15 Carl Malling H50A 1:04:45 28 53:49 8 1:58:34
40 Bent F Jensen H50A 1:05:23 31 1:16:46 47 2:22:09
50 Villy Sørensen H50A 1:26:49 54 1:22:41 52 2:49:30
Ronnie M Grail H50A 1:17:58 49 Udgået -
7 Finn Søndergård H60A 41:16 3 54:52 15 1:36:08
Ole Rokkjær H60A 1:01:30 37 Udgået -
9 Nils Jansson H70A 52:03 13 52:07 8 1:44:10
1.Etape 2.Etape Samlet
17 Lars T Berglund H21AM 1:14:02 24 1:10:25 12 2:24:27
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
Jette Jensen D35B Ej start Ej start -
Jonna Møller D60A Ej start 1:24:48 16 -
Allan Reiche H21A Udgået Udgået -
Otto Møller H60A Ej start 55:39 16 -
Ole Jensen H60A Ej start 1:15:53 34 -
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Solveig Sletner D-17B 51:10 2 49:01 4 1:40:11
4 Torgeir Strandhagen H45A 52:37 4 56:05 4 1:48:42
17 Bjørn Aasen H45AK 45:46 8 59:19 27 1:45:05
29 Tom Sletner H60A 1:00:31 36 1:01:00 25 2:01:31
10 Magne Bekkelund H70A 48:12 11 1:04:33 11 1:52:45
1.Etape 2.Etape Samlet
6 Nina B Myhre BEG 2 31:08 3 27:26 17 58:34
16 Anette Blix D11-12A 1:04:20 17 31:41 15 1:36:01
Elin K Hem D11-12A Udgået 57:06 24 -
5 Kine Gulliksen D13-14A 38:31 7 37:30 7 1:16:01
13 Marie Bakkehaug D15-16A 48:00 12 50:28 18 1:38:28
32 Sina Blix D15-16A 57:15 24 1:19:31 38 2:16:46
3 Ingrid B Myhre D15-16B 49:30 7 50:42 3 1:40:12
6 Mona Gjelstad D-17B 1:02:28 7 50:04 5 1:52:32
3 Mariann Arvesen D21A 59:36 4 1:05:35 3 2:05:11
10 Ellen Gulliksen D35A 1:32:05 11 1:35:42 11 3:07:47
12 Bente Blix D35A 1:41:07 13 1:40:26 13 3:21:33
9 Ida M Hem D35B 1:02:37 10 54:45 12 1:57:22
Astrid Gjelstad D45B 56:45 15 Ej start -
20 Brit Sundby D50A 1:05:52 20 1:13:51 25 2:19:43
12 Kari Hasle D55A 51:52 11 1:04:04 14 1:55:56
8 Nina Haugen D60A 1:02:59 14 54:29 3 1:57:28
4 Mikkel Gulliksen H11-12A 25:13 4 24:48 5 50:01
17 Fredrik Rønningen H13-14A 47:20 10 50:46 33 1:38:06
26 Andreas Hem H13-14A 51:08 20 54:54 38 1:46:02
9 Arthur Andreassen H15-16A 1:02:38 12 1:12:37 16 2:15:15
Chris A Frøyna H15-16B Udgået 1:44:26 15 -
Pål K Halle H-17B 1:37:35 13 Udgået -
Thomas Blix H-17B 1:07:33 6 Udgået -
6 Martin Hasle H21A 1:32:38 10 1:31:40 5 3:04:18
10 Robert Rognli H21A 1:32:34 9 1:56:29 13 3:29:03
4 Morten Eliassen H21AM 1:00:31 5 59:01 3 1:59:32
6 Sturle Furland H21AM 1:02:36 10 1:00:13 5 2:02:49
16 Knut I Johansen H21AM 1:10:19 22 1:12:48 14 2:23:07
20 Trond Hem H35B 49:11 14 56:12 33 1:45:23
8 Roar Fjeldbo H40A 1:01:59 9 1:13:30 16 2:15:29
49 Tom Blix H40A 1:38:18 55 2:11:39 53 3:49:57
27 Gullik Gulliksen H45A 1:06:17 32 1:07:25 27 2:13:42
26 Svein B Haugberg H55A 58:54 22 54:13 21 1:53:07
8 Terje Hasle H55AK 48:56 11 48:40 10 1:37:36
11 Tor-E Bergsvåg H55AK 48:37 10 52:20 12 1:40:57
14 Oddvar Gjelstad H60A 51:56 20 53:02 12 1:44:58
Ragnar Bergan H60A Ej start Ej start -
Hans G Rønne H60A 54:38 30 Ej start -
17 Bjørn Haugen H65A 52:45 17 1:03:15 20 1:56:00
21 Erik N Larsen H65A 1:20:52 24 56:28 14 2:17:20
1.Etape 2.Etape Samlet
Olaug Lingelem D60A Udgået 1:16:52 13 -
34 Arne H Lund H60A 1:05:24 38 1:13:29 33 2:18:53
37 Knut Jacobsen H60A 1:26:10 45 1:19:08 37 2:45:18
6 John A Kristiansen H75A 1:45:36 7 2:13:36 6 3:59:12
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Bjørge T Laugen H21A 1:25:59 5 1:37:51 6 3:03:50
49 Espen F Nilsen H21AK 1:30:10 49 1:33:06 51 3:03:16
1.Etape 2.Etape Samlet
4 Anne M Schmidt D10A 45:45 5 20:07 4 1:05:52
1 Ida Kjær D10B 25:03 2 16:03 1 41:06
13 Sofie Mathiasen D10B 53:30 15 19:26 6 1:12:56
9 Ida Bobach D11-12A 46:52 10 22:43 4 1:09:35
Kari Johannsen D11-12A Udgået 27:23 12 -
Mia E Schultz D13-14A 39:09 8 Udgået -
9 Anne Fjordvald D17-20E 1:04:52 13 58:36 6 2:03:28
1 Lesia Sørensen D35A 1:04:20 1 1:03:26 1 2:07:46
5 Dorthe Hansen D40A 55:08 8 57:16 5 1:52:24
15 Inger L Simonsen D40A 58:37 16 1:08:42 19 2:07:19
Tove Jacobsen D40A Udgået 1:04:47 15 -
Inga Jager D40A 55:02 7 Udgået -
3 Ingrid Johannsen D45A 53:57 2 1:02:33 4 1:56:30
Lisbet Sortkjær D50A 1:13:39 24 Ej start -
16 Anders Schmidt H11-12A 37:51 20 29:59 14 1:07:50
9 Asbjørn Mathiasen H13-14A 41:12 2 49:59 30 1:31:11
Søren Bobach H13-14A Udgået 37:27 4 -
Niels Nykrog H13-14A Ej start Ej start -
8 Christian Bobach H15-16A 57:54 5 1:08:59 12 2:06:53
4 Vitaliy Lisovsky H15-16B 50:06 7 44:42 8 1:34:48
12 Anders Nykrog H15-16B 1:08:06 13 1:05:03 14 2:13:09
3 Jeppe Borch H17-20E 54:05 2 1:03:39 6 1:57:44
23 Christian Nykrogh H17-20E 1:11:28 27 1:32:23 27 2:43:51
11 Søren Strunge H21A 1:40:32 11 1:49:30 11 3:30:02
45 Martin Fjordvald H21AK 1:35:25 53 1:18:05 39 2:53:30
22 Hans J Schmidt H35B 1:00:06 22 47:14 21 1:47:20
4 Erik Bobach H40A 1:00:41 7 1:01:11 4 2:01:52
14 Morten Kjær H40A 1:04:44 12 1:16:24 22 2:21:08
Morten Jensen H40A 1:07:50 19 Ej start -
42 Jakob Nykrog H45A 1:22:56 50 1:14:51 39 2:37:47
5 Knud Fjordvald H50A 52:08 5 54:59 12 1:47:07
Lars O Larsen H55A Ej start Ej start -
Bjørn Momsen H70A 43:34 5 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
Sabine Jensen D11-12A Ej start 41:33 22 -
Sine Jensen D13-14A Ej start 1:02:32 29 -
35 Louise F Andersen D15-16A 1:15:47 36 1:03:17 34 2:19:04
18 Sara Jensen D17-20E 1:16:11 22 1:09:07 19 2:25:18
27 Gitte Andersen D21AK 1:14:11 30 1:21:39 26 2:35:50
Susanne Jensen D21AK Ej start 1:26:17 29 -
Lene Pedersen D50A Ej start Udgået -
46 Jonas F Andersen H13-14A 1:32:18 53 1:10:05 47 2:42:23
Per Mogensen H-17B Udgået Udgået -
21 Jørgen Jensen H40A 1:20:23 42 1:11:13 10 2:31:36
41 Finn F Andersen H45A 1:15:20 45 1:15:25 40 2:30:45
1.Etape 2.Etape Samlet
7 Ida M Hovi D10B 33:32 8 18:49 5 52:21
8 Silje Hovi D11-12A 45:25 8 23:50 6 1:09:15
22 Vilde Hylleset D-12B 43:53 21 33:10 22 1:17:03
Heidi Hylleset D-12B Ej start 52:06 23 -
Åse Nyseter D-17B 1:10:56 13 Ej start -
20 Tonje Herlofsen D21AK 1:10:19 27 1:05:55 18 2:16:14
Ragna Grande D50A Ej start 49:26 5 -
9 Sjur Hovi H10B 36:42 11 26:45 9 1:03:27
14 Erlend Laurantsen H13-14B 35:31 16 29:32 10 1:05:03
Jørgen Øksenholt H17-18A 1:17:42 15 Ej start -
5 Endre Laurantsen H-17B 1:10:46 8 1:26:02 4 2:36:48
12 Øyvind Hylleset H21AM 1:02:26 9 1:15:47 17 2:18:13
Frode Nyseter H21AM 1:00:37 6 Ej start -
31 Arnfinn Sørum H35B 1:09:29 32 1:02:50 35 2:12:19
18 Espen Raastad H40A 1:12:29 29 1:13:35 17 2:26:04
10 Per Furuheim H45A 54:59 8 1:05:04 22 2:00:03
Rune Laurantsen H45A Udgået 1:27:35 47 -
Harald Hovi H45A Ej start 1:10:56 34 -
1 Jens H Aarnes H55A 42:31 1 45:47 7 1:28:18
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Marie Filtenborg D17-20E 55:21 3 58:22 5 1:53:43
10 Rasmus Kragh H13-14A 48:32 13 43:14 12 1:31:46
26 Niels F Mortensen H45A 1:10:27 37 1:03:07 15 2:13:34
37 Kaj Skov H45A 1:12:48 42 1:12:51 35 2:25:39
1.Etape 2.Etape Samlet
31 Monika Jonsson D21AK 1:44:09 36 1:58:03 33 3:42:12
Astrid Sillerstrøm D70A Udgået 1:46:47 2 -
3 Stig Engstrøm H75A 52:39 3 55:00 3 1:47:39
Yngve Hederstrøm H75A Ej start Ej start -
1 Erik Sillerstrøm H80A 1:05:52 1 59:45 1 2:05:37
1.Etape 2.Etape Samlet
7 Arild Heggeset H35B 42:09 9 34:22 5 1:16:31
1.Etape 2.Etape Samlet
6 Zenia H Mogensen D13-14A 40:44 9 36:47 5 1:17:31
9 Louise F Hansen D17-20A 1:14:34 11 1:26:06 10 2:40:40
22 Ellen Korsbæk D35B 1:35:42 26 1:15:57 25 2:51:39
Dorte B Friis D45B Udgået 1:29:36 35 -
5 Ansa Maclassen D50A 51:15 6 50:46 7 1:42:01
36 Thomas D Sørensen H13-14A 1:02:59 37 51:30 34 1:54:29
3 Lasse Korsbæk H15-16A 1:01:39 11 56:01 2 1:57:40
6 Martin Christensen H15-16A 56:29 3 1:04:23 9 2:00:52
7 Rico H Mogensen H15-16A 1:01:20 10 1:03:55 8 2:05:15
Christian H Hansen H15-16A 1:05:20 16 Udgået -
2 Christian Christensen H17-20E 55:57 4 56:38 1 1:52:35
8 Palle Korsbæk H17-20E 59:37 10 1:07:30 9 2:07:07
10 Christian P M Lassen H17-20E 1:02:12 15 1:10:09 12 2:12:21
16 Johan Maclassen H17-20E 1:06:18 20 1:14:03 14 2:20:21
13 Allan Asmussen H35A 1:24:21 15 1:41:00 18 3:05:21
18 Per Korsbæk H45A 58:06 14 1:07:41 29 2:05:47
28 John D Sørensen H45A 1:01:05 22 1:12:52 36 2:13:57
31 Jens Christensen H45A 1:00:09 20 1:14:40 38 2:14:49
Anni Christensen H/D15C Ej start 58:42 7 -
1.Etape 2.Etape Samlet
Vivianne Hermansson BEG 1 1:14:44 13 Ej start -
6 Hanna Hedvall D10B 31:49 7 20:09 8 51:58
16 Karoline Hedvall D-12B 36:57 17 19:39 10 56:36
20 Sofia L-Carlsson D-12B 39:55 18 28:12 20 1:08:07
Lovisa Birath D-12B Ej start Ej start -
31 Per Spetz H13-14A 1:02:12 35 47:31 22 1:49:43
Jakob Skøld H15-16A 1:41:44 40 Udgået -
Martin Gidenstam H15-16A 1:14:18 26 Udgået -
David Engerberg H15-16A Udgået 1:13:09 17 -
2 Anders Lundin H15-16B 43:08 3 39:19 2 1:22:27
Jonatan Strømner H15-16B 46:00 4 Udgået -
1 Martin Lindqvist H17-20E 53:34 1 58:29 2 1:52:03
17 Johan Spetz H17-20E 1:04:27 19 1:18:01 18 2:22:28
Tobias Persson H-17B Udgået 1:28:40 5 -
4 Jan Hansson H21AK 50:19 4 55:21 6 1:45:40
27 Reine Spetz H21AK 1:04:32 23 1:14:40 34 2:19:12
35 Anders Ågren H21AK 1:12:29 36 1:20:10 42 2:32:39
34 Jarl Hermansson H50A 1:10:10 38 1:08:32 34 2:18:42
1.Etape 2.Etape Samlet
10 Sunniva Nergaard D-12B 27:16 7 22:54 16 50:10
1 Margareta Brynhildsen D45B 45:48 2 44:12 3 1:30:00
8 Inger Nergaard D45B 48:28 5 54:40 12 1:43:08
17 Karin Kittilsen D45B 57:21 16 1:03:27 22 2:00:48
Marit Lie D45B Ej start 1:22:06 31 -
2 Gunnar N Jacobsen H-12B 21:20 1 15:32 7 36:52
13 Ove G Jacobsen H45AK 49:09 17 52:11 15 1:41:20
29 Ragnar N Berg H45AK 1:02:25 35 58:53 26 2:01:18
4 Lars M Gjein H55AK 38:17 4 44:02 5 1:22:19
5 Runar Kittilsen H55AK 39:13 5 44:34 7 1:23:47
14 Arne Lie H65A 47:30 9 1:02:16 18 1:49:46
1.Etape 2.Etape Samlet
2 Mari Bergsvåg D17-20E 56:01 4 53:58 2 1:49:59
1.Etape 2.Etape Samlet
Bente Maarup D35B Ej start Ej start -
Lis Ibsen D50A 1:52:35 30 Udgået -
Kim F Jørgensen H45A Ej start Ej start -
33 Jens Ibsen H50A 1:14:42 43 1:03:50 25 2:18:32
49 Knud E Thomsen H55A 1:21:56 54 1:08:38 49 2:30:34
31 Herluf Jensen H60A 1:08:12 41 1:03:55 29 2:12:07
Mogens Sand H80A 1:16:30 2 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
Yvonne Fjordside D21A Ej start 1:08:09 4 -
1.Etape 2.Etape Samlet
Pål E Estrup BEG 1 Udgået Udgået -
12 Anne C Høyem BEG 2 44:29 17 22:11 11 1:06:40
10 Julie Pettersson D10B 38:28 12 21:29 9 59:57
14 Cecilia Ribe D10B 46:27 14 41:38 16 1:28:05
Connie Pettersson D11-12A Udgået 39:22 20 -
Mari G Røsland D11-12A 1:27:27 21 Udgået -
2 Ane Ribe D13-14A 36:09 5 32:19 2 1:08:28
Benedikte Ribe D13-14A Udgået 1:09:33 32 -
22 Oda Lohne D15-16A 55:23 22 53:51 25 1:49:14
34 Kristin Heivoll D15-16A 1:07:07 32 1:11:39 37 2:18:46
7 Pernille Ribe D15-16B 57:25 12 1:02:38 7 2:00:03
18 Siri Myhre D21AK 1:05:38 25 1:05:22 16 2:11:00
15 Brita Pettersson D35B 1:19:42 21 58:34 14 2:18:16
Anne K Ribe D35B 57:30 8 Udgået -
Inger Ribe D35B Udgået 1:19:34 26 -
6 Bente Dybesland D45A 1:00:52 10 1:05:48 6 2:06:40
25 Thorhild Halvorsen D45B 1:11:49 31 1:06:28 26 2:18:17
17 Signe Heivoll D50A 1:09:03 21 1:01:25 18 2:10:28
Else M Bredland D55A 46:04 3 Udgået -
22 Anders Heivoll H13-14A 52:52 25 48:25 24 1:41:17
19 Håkon Høyem H13-14B 36:14 18 39:30 23 1:15:44
Andreas Dybesland H17-18A Ej start 1:14:55 11 -
18 Erlend Ribe H21AM 1:09:00 19 1:15:49 18 2:24:49
18 Roar Myhre H35B 1:04:21 28 38:59 11 1:43:20
7 Tor Lohne H40A 1:00:10 6 1:12:55 14 2:13:05
12 Kristen Ribe H40A 1:06:22 17 1:14:33 18 2:20:55
20 Torstein Ribe H40A 1:13:10 31 1:15:44 20 2:28:54
23 Øystein Dybesland H40A 1:15:04 35 1:20:16 27 2:35:20
Reidar Heivoll H40A 1:01:50 8 Udgået -
31 Tore Høyem H45AK 1:08:09 42 54:23 19 2:02:32
16 Tore Berntsen H55A 58:47 21 46:27 8 1:45:14
Jan Værp H55AK 55:23 17 Ej start -
7 Eivind Ribe H/D15C 1:53:20 10 1:04:17 8 2:57:37
Anne M Ribe H/D15C 1:25:58 8 Udgået -
Sverre Høyem H/D15C Ej start Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
28 Troels Christiansen H21E 1:29:17 28 1:53:11 37 3:22:28
1.Etape 2.Etape Samlet
Anders Lindberg H17-20E 1:04:24 18 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
4 Sascha L Hansen D11-12A 37:07 5 24:24 8 1:01:31
7 Julie Larsen D21A 1:06:41 7 1:20:24 8 2:27:05
25 Annette A Hansen D21AK 1:15:36 31 1:18:44 25 2:34:20
9 Maria Weber D35A 1:18:52 10 1:30:42 9 2:49:34
23 Birgit Olsen D50A 1:29:06 26 1:08:58 22 2:38:04
Inger Kirkegaard D50A 1:00:01 12 Udgået -
2 Aase Neregaard D60A 44:04 2 53:43 2 1:37:47
7 Helen Neregaard D60A 1:02:05 13 55:06 4 1:57:11
15 Anne G Swainson D60A 1:36:03 15 1:53:42 17 3:29:45
12 Henrik Albahn H21A 1:55:00 15 1:50:30 12 3:45:30
39 Thomas H Jensen H21AK 1:25:05 47 1:13:10 33 2:38:15
17 Jesper D Jensen H21E 1:21:38 6 1:43:07 26 3:04:45
2 Tim F Weber H35A 1:02:40 6 1:01:02 1 2:03:42
5 Leif E Larsen H35A 1:00:45 2 1:12:23 7 2:13:08
38 Ole D Jensen H45A 1:12:29 40 1:13:37 37 2:26:06
27 Klaus Olsen H50A 1:09:05 35 59:40 18 2:08:45
3 Kurt Valery H60A 42:48 4 40:46 3 1:23:34
5 Egon Neregaard H60A 49:58 15 44:31 4 1:34:29
3 Dolfi Rotovnik H65A 48:24 12 43:47 3 1:32:11
12 Harald Andersen H65A 50:42 15 49:31 9 1:40:13
1.Etape 2.Etape Samlet
18 Cajsa Andersson BEG 2 59:04 22 46:26 22 1:45:30
9 Johanna Ekedahl D10B 36:19 11 22:17 10 58:36
16 Frida Eliasson D10B 45:49 13 59:35 17 1:45:24
13 Malin Hall D11-12A 50:46 12 32:22 16 1:23:08
17 Sandra Eliasson D11-12A 1:05:28 18 33:38 17 1:39:06
16 Kristina Persson D13-14B 1:00:30 16 29:49 13 1:30:19
Isa Sverneborn D13-14B Udgået 33:40 16 -
20 Carolina Bergagård D15-16A 57:58 25 50:01 17 1:47:59
Josephina Ekedahl D17-20A Udgået Udgået -
Gunilla Andersson D35B Udgået Ej start -
23 Lisbeth Bergagård D40A 1:14:22 29 1:15:49 24 2:30:11
11 Ann K Lindegårdh D50A 50:08 4 1:01:31 19 1:51:39
Birgitta Pettersson D65A Udgået Udgået -
28 David Cerwall H11-12A 1:01:48 27 52:04 30 1:53:52
Johan Bergagård H11-12A Udgået 31:46 17 -
1 Joakim Ekedahl H13-14A 37:49 1 34:02 1 1:11:51
1 Niclas Andersson H15-16B 40:13 1 35:00 1 1:15:13
Joel Sverneborn H15-16B Udgået Udgået -
2 Markus Lindegårdh H17-18A 53:11 2 57:34 1 1:50:45
Henrik Åberg H17-18A 1:23:47 16 Udgået -
25 Anders Hall H35B 1:02:21 25 53:50 31 1:56:11
32 Sven-E Ekedahl H35B 1:22:38 38 50:57 26 2:13:35
33 Lars Persson H35B 1:09:31 33 1:04:26 36 2:13:57
29 Christer Bergagård H40A 1:09:32 22 1:30:02 39 2:39:34
23 Dennis Andersson H45AK 51:20 20 1:03:16 34 1:54:36
28 Claes Lindegårdh H45AK 57:40 31 1:02:38 32 2:00:18
Lennart Bernhed H65A 47:50 10 Udgået -
1 Åke Hermansson H70A 39:25 3 40:32 1 1:19:57
6 Rolf Forsman H70A 46:13 9 48:40 5 1:34:53
14 Åke Pettersson H70A 1:08:17 16 1:07:26 12 2:15:43
1.Etape 2.Etape Samlet
22 Carin Svensson D21AK 1:12:57 29 1:09:02 19 2:21:59
Gilbert Svensson H70A 47:51 10 Ej start -
John Olsson H75A 54:39 4 Udgået -
1.Etape 2.Etape Samlet
13 Annika Hallen BEG 1 1:21:22 16 47:06 12 2:08:28
21 Jill Olsson D17-20E 1:14:46 20 1:14:50 22 2:29:36
8 Jørgen Hallen H21AK 55:00 10 56:31 9 1:51:31
10 Bengt Hallen H65A 54:13 18 42:42 1 1:36:55
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Mette M Nielsen D21E 1:14:51 9 1:27:34 9 2:42:25
4 Jes M Jensen H35A 1:00:59 3 1:09:19 4 2:10:18
8 Lars B Willumsen H35A 1:05:14 8 1:14:40 9 2:19:54
47 Lars Humle H40A 1:35:55 54 1:45:46 52 3:21:41
53 Ole Christiansen H50A 1:52:38 59 1:14:55 45 3:07:33
1.Etape 2.Etape Samlet
16 Stein Tryti H65A 56:00 19 56:05 13 1:52:05
1.Etape 2.Etape Samlet
8 Kurt Johansson H65A 39:47 3 56:30 15 1:36:17
2 Gunnar Alexandersson H75A 48:41 2 53:27 2 1:42:08
1.Etape 2.Etape Samlet
20 Elin Gustavsson D13-14A 46:57 17 1:00:03 27 1:47:00
11 Carolina Klasson D15-16A 44:36 7 51:09 21 1:35:45
18 Anna Hulander D15-16A 54:07 20 49:41 16 1:43:48
24 Josefine Strid D15-16A 51:22 16 59:06 30 1:50:28
28 Gabriella Palmer D15-16A 51:25 17 1:02:26 32 1:53:51
11 Joakim Axelsson H13-14A 49:04 16 45:48 16 1:34:52
27 Christian Erickson H13-14A 57:53 30 49:58 29 1:47:51
Mattias Carlsson H13-14A 1:03:47 39 Udgået -
37 Bengt Klasson H40A 1:25:07 49 1:28:10 36 2:53:17
12 Roland Hulander H50A 58:04 13 55:54 14 1:53:58
47 Jan Erickson H50A 1:24:50 52 1:12:05 42 2:36:55
1.Etape 2.Etape Samlet
1.Etape 2.Etape Samlet
34 Lars A Jensen H21AK 1:19:24 40 1:07:19 22 2:26:43
30 Jørgen Houen H40A 1:18:38 39 1:22:03 30 2:40:41
4 Mette Pedersen H/D15C 1:20:05 6 57:51 6 2:17:56
1.Etape 2.Etape Samlet
31 Louise Gade D15-16A 1:03:12 29 1:02:44 33 2:05:56
Thora Damsgaard D35A Ej start Ej start -
14 Pia Gade D45A 1:12:48 16 1:21:55 14 2:34:43
16 Lisbeth Etzerodt D45B 1:01:24 19 58:25 15 1:59:49
Grethe Jørgensen D45B Udgået 1:11:52 30 -
Mette Dam D50A Ej start 1:40:32 31 -
17 Keld Gade H45A 1:01:05 22 1:04:38 20 2:05:43
1 Arne M-Jensen H50A 49:06 2 51:47 4 1:40:53
11 Michael Dickenson H50A 59:05 16 54:14 10 1:53:19
25 Jørgen Jørgensen H50A 59:32 17 1:07:04 32 2:06:36
Steen Frandsen H50A Ej start 1:00:42 20 -
Leif Nørgaard H55A Ej start 1:07:03 46 -
40 Ebbe Sørensen H60A 1:38:31 46 1:55:01 42 3:33:32
Gurli Sørensen H/D15C Udgået 1:16:02 10 -
1.Etape 2.Etape Samlet
5 Oddbjørn Øverland H15-16B 55:25 9 40:26 3 1:35:51
1.Etape 2.Etape Samlet
Inge-L Karvinen D35B 1:20:29 22 Udgået -
26 Inge Pedersen D50A 1:39:57 28 1:34:00 29 3:13:57
11 Birte Agervold D60A 1:02:04 12 1:05:03 11 2:07:07
23 Flemming Agervold H65A 1:17:43 23 1:13:07 22 2:30:50
1.Etape 2.Etape Samlet
Lars G Johansson H35A Ej start 1:10:41 5 -
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Ruben Lindekleiv BEG 1 38:26 1 36:43 5 1:15:09
4 Torunn Birkenes D10B 29:03 5 18:04 3 47:07
3 Liv G Telstø D-17B 55:40 3 53:23 7 1:49:03
7 Inger Birkenes D35B 1:04:29 13 50:36 10 1:55:05
Turid Strandberg D35B 53:30 5 Ej start -
Oddbjørg Moe D45B 49:17 8 Ej start -
18 Anders Birkenes H13-14A 51:44 22 46:32 19 1:38:16
24 Vegard Omdal H13-14A 43:52 4 58:11 42 1:42:03
8 Knut E Steinsland H15-16B 54:14 8 52:51 11 1:47:05
18 Tor Ø Omdal H17-20E 1:02:36 16 1:21:25 19 2:24:01
Trond Strandberg H17-20E 1:13:47 31 Udgået -
Roger Larsen H21AK 1:06:13 26 Udgået -
1 Hans G Omdal H21E 1:09:50 1 1:18:44 1 2:28:34
13 Håvard Telstø H21E 1:23:19 11 1:38:49 20 3:02:08
7 Dag Moe H45A 58:10 15 58:20 6 1:56:30
5 Tor Strandberg H45AK 48:24 14 42:18 5 1:30:42
9 Roald Omdal H45AK 47:21 11 50:00 11 1:37:21
37 Arne Strandberg H50A 1:10:07 37 1:09:59 35 2:20:06
15 Arild Telstø H60A 49:10 13 56:07 18 1:45:17
6 Tor I Birkenes H/D15C 1:29:41 9 1:21:15 11 2:50:56
1.Etape 2.Etape Samlet
Trine Theilgaard D10A Ej start 18:48 3 -
5 Mie Møller D11-12A 36:57 4 24:55 11 1:01:52
8 Sofie Winther D-12B 31:17 13 17:51 5 49:08
17 Sigrid Pedersen D-12B 39:56 19 20:02 11 59:58
15 Camilla Sloth D13-14A 55:21 25 41:39 11 1:37:00
26 Johanne Winther D13-14A 1:01:58 30 58:10 26 2:00:08
16 Helle Bobach D17-20E 1:10:55 18 1:05:56 14 2:16:51
15 Lene M Nielsen D-17B 1:28:09 17 1:17:46 16 2:45:55
Vibeke Stilling D21A Ej start Ej start -
7 Anna Bobach D21E 1:08:32 6 1:24:45 7 2:33:17
Dorte J Bak D35B Ej start 1:04:15 19 -
Dorte Filskov D40A Ej start 58:15 8 -
15 Winni Jørgensen D45A 1:17:21 17 1:23:41 15 2:41:02
31 Sussi Nielsen D45B 2:21:28 36 1:25:59 34 3:47:27
Marianne Pedersen D45B Udgået 1:24:39 33 -
6 Kirsten Bobach D50A 50:19 5 52:58 12 1:43:17
6 Edith Sørensen D55A 48:57 5 58:52 9 1:47:49
Bente M Nielsen D55A Ej start 1:15:35 22 -
Sigrid T Lindschouw D65A 1:33:51 8 Ej start -
15 Kristoffer Sloth H11-12A 34:25 13 32:39 19 1:07:04
24 Martin Pedersen H11-12A 52:16 26 28:07 11 1:20:23
25 Jacob Andersen H15-16A 1:30:17 35 1:19:29 23 2:49:46
15 Morten Pedersen H21A 1:50:04 14 2:04:00 16 3:54:04
42 Lars Andersen H21AK 1:27:16 48 1:16:43 36 2:43:59
3 Nicolai Nielsen H21E 1:19:20 3 1:27:27 6 2:46:47
14 Søren Skovrider H21E 1:24:26 16 1:37:47 18 3:02:13
24 Claus Bobach H21E 1:28:44 26 1:45:53 30 3:14:37
30 Henrik P Jensen H21E 1:41:46 38 1:50:53 35 3:32:39
34 Jeppe Grue H21E 1:57:29 43 2:07:47 40 4:05:16
Jacob D Jensen H21E Ej start 1:34:10 12 -
Jan Scheel H21E Ej start 1:33:39 11 -
Claus Bobach H21E Ej start Udgået -
Peter D Andersen H21E 1:50:06 41 Udgået -
1 Jan Møller H35A 54:23 1 1:03:32 2 1:57:55
Søren Theilgaard H35A Ej start 1:23:18 14 -
Tor E Unander H35A 1:19:24 14 Ej start -
Tor E Unander H35A Ej start 1:32:14 15 -
Michael Rolighed H35A 1:18:04 12 Ej start -
11 Walther Rahbek H40A 1:09:57 23 1:08:26 8 2:18:23
Søren B Bak H40A Ej start 1:22:36 31 -
Jørgen Bruun H45A 49:51 3 Ej start -
45 Ulf Mogensen H50A 1:15:07 44 1:15:58 46 2:31:05
Terkel Arnfred H50A 1:21:49 51 Udgået -
2 Jørgen Nielsen H55A 48:52 5 42:38 1 1:31:30
11 Poul Bobach H55A 51:06 10 50:54 16 1:42:00
Bjarne Nielsen H55A Ej start 1:04:44 44 -
Asger Lindschouw H65A 1:21:43 25 Ej start -
1.Etape 2.Etape Samlet
21 Hans Pedersen H45A 1:03:12 26 1:02:57 14 2:06:09
22 Egon Sloth H45A 58:03 13 1:08:07 30 2:06:10
8 Gorm Jespersen H55A 55:24 17 44:33 3 1:39:57
1.Etape 2.Etape Samlet
20 Erik Sundbæck H15-16A 1:03:25 13 1:31:59 34 2:35:24
1.Etape 2.Etape Samlet
3 Ulf Danielsson H35A 1:01:58 5 1:05:12 3 2:07:10
11 Gustav Wennberg H60A 50:14 17 48:37 8 1:38:51
1.Etape 2.Etape Samlet
11 Nanna D Abrahamsen D11-12A 54:51 15 21:38 3 1:16:29
29 Nikoline G Svenningsen D13-14A 1:18:30 34 56:37 24 2:15:07
Marie D Abrahamsen D13-14A 40:53 10 Udgået -
18 Katja Vogel D-17B 1:46:25 19 1:21:48 18 3:08:13
13 Helle Svenningsen D35A 2:12:47 14 1:33:01 10 3:45:48
5 Lone Dybdal D45A 1:04:03 11 1:01:02 3 2:05:05
11 Birte Sivebæk D45A 1:11:33 15 1:06:23 7 2:17:56
15 Anna Jørgensen D45B 1:03:10 23 55:40 14 1:58:50
18 Lena Kyed D50A 1:11:43 23 1:05:02 20 2:16:45
19 Birthe Worm D50A 1:24:20 25 55:11 17 2:19:31
21 Signe Bang D55A 51:00 9 1:22:04 26 2:13:04
14 Bodil B Jensen D60A 55:58 8 1:24:25 15 2:20:23
6 Jakob D Abrahamsen H10B 22:09 1 34:13 13 56:22
8 Asbjørn G Svenningsen H10B 34:03 7 28:14 10 1:02:17
16 Lasse Svenningsen H21A 1:59:03 16 2:01:41 15 4:00:44
Henrik Andersen H21E Udgået 1:37:41 17 -
14 Per Jacobsen H35A 1:39:45 17 1:43:56 19 3:23:41
Henning Jensen H35A Udgået 1:45:41 20 -
46 Ole Gjøderum H40A 1:43:16 56 1:37:59 50 3:21:15
8 Keld Abrahamsen H50A 55:28 10 52:43 6 1:48:11
49 Erling Nørgaard H50A 1:14:33 42 1:33:01 54 2:47:34
51 Chris Krogh H50A 1:26:45 53 1:34:10 56 3:00:55
Ove Jørgensen H50A 1:27:52 55 Udgået -
36 Per L Jensen H55A 1:06:46 41 58:07 34 2:04:53
44 Jørgen Bang H55A 1:14:23 49 1:01:30 39 2:15:53
1.Etape 2.Etape Samlet
4 Randi Wold D21A 54:49 1 1:11:31 6 2:06:20
1.Etape 2.Etape Samlet
Halvor Smeland BEG 1 1:21:14 15 Ej start -
2 Adelhei Smeland BEG 2 35:37 8 15:44 1 51:21
5 Gaute Bjørnsen H13-14A 44:09 5 42:52 11 1:27:01
2 Leif T Hestås H-17B 1:05:28 4 1:09:44 2 2:15:12
3 Dag M Vedå H-17B 1:03:17 3 1:29:12 6 2:32:29
2 Gunnar D Tøraa H45AK 40:52 3 40:47 3 1:21:39
14 Øystein B Pedersen H45AK 47:30 12 54:38 21 1:42:08
40 Johnny Bjørnsen H45AK 1:12:05 46 1:11:59 44 2:24:04
41 Thor W Aas H45AK 1:16:34 48 1:08:32 39 2:25:06
Dag Pettersen H45AK 1:07:44 41 Udgået -
Kåre Hjelmaas H45AK 1:02:57 36 Udgået -
16 Finn Løvgren H70A 1:33:34 18 1:17:23 14 2:50:57
1 Trygve Gjesdal H/D15C 35:54 1 32:19 1 1:08:13
2 Hege Bjørnsen H/D15C 1:01:40 2 41:02 3 1:42:42
3 Anders Aas H/D15C 1:10:50 4 34:50 2 1:45:40
Sondre Smeland H/D15C Udgået 43:16 4 -
1.Etape 2.Etape Samlet
Kerstin Fredriksson D65A 52:13 4 Udgået -
4 Tage Fredriksson H75A 1:09:31 6 1:00:07 4 2:09:38